Латвія відмовила 80 росіянам у посвідках на проживання попри складений тест на знання мови

Служба державної безпеки Латвії відмовила 80 громадянам Росії у наданні посвідок на проживання. Це рішення ухвалили після розгляду анкет із політичними питаннями.

Про це пише суспільний мовник країни LSM.

Анкету заповнюють тільки ті росіяни, яким вдалося скласти іспит на знання латиської мови, або ж ті, кого звільнили від такого тесту за станом здоров’я чи з інших причин.

Як зазначає Delfi, питання в анкеті стосуються вторгнення РФ в Україну, окупації Латвії та радянських пам’яток. Потім відповіді аналізує Служба держбезпеки Латвії.

Правоохоронці вже отримали понад 13 тисяч таких анкет від росіян, у понад 7 тисячах із них не виявлено суттєвих ризиків через видачу посвідки на постійне проживання — про це вже сповістили Управління у справах громадянства та міграції Латвії.

Однак у понад 80 випадках було виявлено ризики, тому цим росіянам відмовили у проживанні.

Нагадаємо, що в серпні 2022 року уряд Латвії вирішив, що тимчасові посвідки на проживання в Латвії росіянам продовжуватимуть лише у виняткових випадках, а постійну посвідку на проживання громадяни РФ зможуть отримати за умови, що складуть іспит на рівень володіння державною мовою бодай на рівні А2.
Пізніше, у жовтні, Управління у справах громадянства та міграції попередило, що постійні посвідки на проживання громадян рф — колишніх громадян чи негромадян Латвії — стануть недійсними у вересні 2023 року.
До того ж на початку липня Міністерство закордонних справ Латвії частково відновило приймання заявок на отримання візи від громадян Росії в дипломатичних та консульських представництвах Латвії за кордоном.

Читайте  також:
У Латвії заборонили передвиборчу агітацію російською мовою

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна