Світовий банк надає Україні $232 млн на екстрені ремонти житла

Світовий банк надає Україні 232 млн доларів допомоги на терміновий ремонт житла, пошкодженого внаслідок російського вторгнення. Її отримають понад 100 000 українських сімей.

Про це повідомила пресслужба організації 30 серпня.

Проєкт “Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)” дозволить власникам будинків провести дрібний ремонт, наприклад, замінити розбиті вікна або відремонтувати пошкоджений дах.

Кошти на ремонт також надаватимуться власникам осель у багатоквартирних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту.

Зазначається, що станом на лютий 2023 року загальна вартість завданої шкоди житловому сектору України, оцінювалася у понад 50 млрд доларів. Цей проєкт покликаний допомогти відремонтувати приблизно ті дві третини пошкоджених житлових будинків в країні, які вважаються придатними для ремонту.

“Це початкове фінансування на загальну суму 232 мільйони доларів США дозволить відшкодувати видатки на ремонт людям, чиї будинки зазнали часткового пошкодження, включаючи близько 98 тис. окремих будинків і 8 тис. домогосподарств у 160 багатоквартирних житлових будинках у п’яти регіонах. Бенефіціари отримають компенсацію за ремонти”, – заявили в організації.

Фінансування проєкту “HOPE” складається з позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку у розмірі 70 млн доларів, забезпеченої гарантією уряду Японії, та гранту у розмірі 162,5 млн доларів від багатостороннього донорського Цільового фонду підтримки, відновлення, відбудови та реформування України. Згодом очікується додаткове фінансування до 800 мільйонів доларів від Світового банку та партнерів у вигляді кредитних гарантій, грантів та інших внесків.

За оцінками, від російського вторгнення постраждало близько 1,4 млн житлових одиниць (7% від загального житлового фонду), в яких проживає 3,5 млн осіб. Майже 87% пошкодженого житла – це багатоквартирні будинки; чотири з п’яти пошкоджених будинків знаходяться в міських районах.

Читайте також:
Швейцарія виділила понад $6 млн на ремонт і реконструкцію близько 30 українських шкіл

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна