Протиповітряна оборона ЗСУ збила вже 14 “кинджалів”

уточнено

Протиповітряна оборона ЗС України збила вже загалом 14 російських аеробалістичних ракет “Кинджал”, а також понад 20 “Іскандерів” та С-400.

По це сказав речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у коментарі Українському радіо 12 серпня.

“Щодо вчорашньої (11 серпня) атаки з боку росіян, це були аеробалістичні ракети Х-47 “Кинджал”, одну з яких збито в Київській області. Ці ракети можуть збивати засоби протиповітряної оборони, здатні працювати проти балістичних ракет. Таких засобів в Україні небагато, але все ж таки результат є”, – сказав полковник Ігнат.

“Уже не один “Кинджал” знищено протиповітряною обороною України. 4 травня — одну, 16 травня — шість ракет, 16 червня — теж шість, і зараз маємо ще одну. Тобто це вже 14 “Кинджалів” були збито Протиповітряною обороною України. Додайте до них ще понад 20 збитих балістичних ракет, зокрема “Іскандери” та С-400. Враховуючи, що “Кинджал” рухається у небі на величезній швидкості, понад 7 тисяч кілометрів на годину, то часу на його ліквідацію небагато”, – зазначив речник.

За словами Ігната, атака росіян 11 серпня – підтвердження того, що противник володіє інформацією про об’єкти інфраструктури та військові об’єкти та використовує її.

“Українське військове керівництво теж розуміє це, і вживаються всі необхідні заходи, щоб зберегти техніку та особовий склад і щоб якомога менше постраждало цивільне населення”, – наголосив Ігнат, коментуючи атаку ЗС РФ на військовий аеродром у Коломиї Івано-Франківської області, де навчалися молоді пілоти-випускники.

За словами Ігната, росіяни щомісяця виготовляють близько 100 ракет різних типів, серед них і  Х-47 “Кинджал”. Хоча запас “Кинджалів” у ворога відносно невеликий.

Контекст

Російська армія зранку 11 серпня атакувала Україну чотирма аеробалістичними ракетами Х-47 “Кинджал”. Вони були спрямовані на захід країни. У Києві працювала ППО, уламки впали на дитячу лікарню.

Одну з ракет “Кинджал збили на Київщині, інші вдарили в район аеродрому в Коломиї Івано-Франківської області. Зачепили також цивільну інфраструктуру. Внаслідок ракетного удару російських окупантів загинула дитина, є травмовані.

Читайте також:
Ракетна атака РФ по Україні: збито 1 “Кинджал” із 4. Ціллю “кинджалів” були молоді льотчики

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна