Команда “Смт Інгулець” після суспільного розголосу відмовляється від фінансування коштом державного бюджету, але серіал все одно зніматиме.
Про це засновник продюсерської компанії “Прототип продакшн”, ведучий, актор і продюсер Юрій Горбунов повідомив у відеозверненні в Instagram.
“З огляду на суспільну дискусію останніх днів, яка розгорнулася, ми з командою вирішили відмовитися від державного фінансування виробництва серіалу під робочою назвою “Смт Інгулець”. Хочу наголосити, що жодної гривні нами отримано не було”, – заявив Горбунов.
“Але я, як продюсер, вірю в наш проєкт, в історію героїв проєкту. І ця історія не про Паравознюка!
Саме тому я і наша команда надалі будемо шукати інші можливості для виробництва серіалу і забезпечувати команду робочими місцями. Ми і далі будемо активно волонтерити і підтримувати ЗСУ, як ми це і робимо з перших місяців війни!” – додав Горбунов.
Раніше Міністерство культури запланувало відродження виробництва серіалів із міркувань “інформаційної та культурної безпеки” України. Зокрема, 33,6 мільйона гривень державних коштів планувалося виділити на зйомки серіалу “Смт Інгулець” – відповідний тендер із повідомленням про переможця можна було відстежити на майданчику Prozorro.
Ця інформація спричинила хвилю обурення в суспільстві.
Анотація до серіалу на Prozorro така: “Два талановиті айтішники Максим й Данило біжать з фронтового Харкова і, дорогою до Львова, опиняються в Кіровоградській області у смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз на прізвисько Батя. Програмістів записують у місцеву самооборону та призначають чергувати на місцевий блокпост і час від часу працювати на фермі”.
Як припустив народний депутат від “Європейської солідарності” Володимир Ар’єв, прототипом “Паровоза” може бути скандальний президент ФК “Інгулець” і популярний медіаперсонаж Олександр Поворознюк.
Понад те: як з’ясувалося, описаний у тендері синопсис серіалу фактично дублює сюжет російського комедійного серіалу “Жуки”.
Тоді Горбунов, коментуючи цей скандал, заявив, що “в умовах війни та інформаційної війни необхідно створювати сучасні патріотичні проєкти і гумор зараз потрібен”, а його команда працює в Україні та створює робочі місця.
Підтримав ідею зйомок і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, наголосивши, що всі підтримані серіали “патріотичні”, і держава “повинна підтримувати український контент”.
Невдовзі Ткаченко повідомив, що сам подав заяву про відставку.
Читайте також:
Ткаченко озвучив, коли з’явиться тризуб на щиті монумента “Батьківщина-мати”. Метал дає Ахметов
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!