Купили за 1 гривню. “Сенс Банк” став державним

Кабінет міністрів ухвалив рішення про націоналізацію виведеного з ринку “Сенс Банку”. Уряд постановив, що держава в особі Міністерства фінансів придбає банк за 1 гривню.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. Згодом текст постанови було опубліковано на Урядовому порталі.

“Прийняти пропозицію Національного банку про участь держави в особі Міністерства фінансів у виведенні з ринку системно важливого банку акціонерного товариства “СЕНС БАНК” (далі — АТ “СЕНС БАНК”) у спосіб, визначений пунктом 5 частини другої статті 39 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”, – сказано у постанові.

Також уряд ухвалив взяти до відома, що держава в особі Мінфіну придбаває у ФГВФО акції АТ “СЕНС БАНК” у повному обсязі за одну гривню, а органом управління корпоративними правами за акціями “Сенс банку”, що належать державі, є Міністерство фінансів.

Згідно з постановою, “Державний експортно-імпортний банк України” (Укрексімбанк) визначили депозитарною установою, в якій відкрито рахунок у цінних паперах на ім’я держави, на який будуть зараховані на акції АТ “Сенс Банку”.

Мінфіну доручили забезпечити укладення договору купівлі-продажу акцій АТ “СЕНС БАНК”. Видатки на придбання акцій здійснити за рахунок бюджетних коштів, передбачених Мінфіну у на його утримання. Та забезпечити оплату вартості зазначених акцій після їх зарахування на рахунок у цінних паперах держави в Укрексімбанку.

Читайте також:
“Сенс Банк” Фрідмана націоналізують: президент підписав закон

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна