ЄІБ виділяє 840 млн євро на відновлення інфраструктури України

Міністр інфраструктури Олександр Кубраков і президент Європейського інвестиційного банку Вернер Хойєр підписали меморандум про співпрацю в проєктах відновлення України, який передбачає виділення 840 млн євро у 2023 році.

Як повідомила пресслужба міністерства, меморандум підписано на конференції з відновлення України URC23 (Ukraine Reform Conference) у Лондоні у середу, 21 червня.

Зазначається, що передбачені меморандумом кошти спрямують на підготовку, оцінку, фінансування та реалізацію проєктів відновлення муніципальної інфраструктури (шкіл, лікарень тощо); громадських будівель із врахуванням енергоефективності; інфраструктури водопостачання та водовідведення; транспортних мереж і громадського транспорту.

ЄІБ також профінансує розвиток цифрової трансформації та посилення кібербезпеки.

Крім того, меморандум передбачає співпрацю України та ЄІБ щодо використання спеціального трастового фонду від ЄІБ — EU for Ukraine Fund і кредитування проєктів в Україні за підтримки гарантій Європейського фонду сталого розвитку плюс (EFSD+).

Мінвідновлення та ЄІБ працюватимуть над впровадженням і застосуванням пакета технічної та консультаційної допомоги для України на суму близько 100 млн євро.

Європейський інвестиційний банк є одним із найбільших кредиторів України. На сьогодні портфоліо проєктів, які реалізує ЄІБ з українським державним, комунальним секторами та бізнесом, сягає понад 7 млрд євро.

З початку повномасштабного вторгнення Росії Європейський інвестиційний банк виділив Україні 1,7 млрд євро екстреної допомоги.

Читайте також:
Франція надає Україні додаткові 40 млн євро на 2023 рік і готує багаторічний план підтримки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна