Український “Sirko”: у Харкові презентували новий дрон-розвідник, яким можна керувати з укриття

У Харкові розробили перший український багатосерійний розвідувальний БПЛА “Sirko”.

Про це повідомляє АрміяInform 2 травня.

Новий дрон здатен збирати розвідувальну інформацію, забезпечуючи сталий відеозв’язок з оператором на відстані до 30 кілометрів, а в офлайн-режимі працювати до 50 кілометрів.

“Машина може літати без радіозв’язку взагалі. Вона повністю автоматизована. Це стосується і злету, і посадки, і самого маршруту. Матеріал, з якого зроблений Сірко – унікальний. Це один із видів полімерів, який на сьогодні повністю радіопрозорий. Тобто цю машину, якщо вона йде в режимі “радіомовчання”, ніхто не бачить”, – розповів представник компанії-розробника Skyassist Ігор Криничко.

Зазначається, що “Sirko” виготовлений з литого корпусу, що дозволяє організувати зборку на конвеєрі та забезпечити масове виробництво.

«Ми маємо змогу збирати до 1 тис. БПЛА на місяць. Водночас при належному фінансуванні ми можемо масштабувати наші виробничі потужності, оскільки технологія штампування дозволяє робити близько 200 бортів на день», — додав Криничко.

Фото: АрміяInform

Ба більше, дрон може літати за заздалегідь розробленим маршрутом.

За словами конструкторів, на БПЛА встановлено чотири 4К-камери. Сам літальний апарат зроблений із повністю “радіопрозорого” полімерного матеріалу, який в режимі радіомовчання недоступний для ворожих засобів електронної боротьби або сприймається як птах.

Основні показники БпЛА:

  • Розмах крила – 93 см;
  • Вага – 1,5 кг;
  • Максимальна відстань, яку може пройти пристрій до 130 -140 км;
  • У повітрі може бути близько 1,5 години.

Так, основною перевагою українського безпілотника буде те, що він надає захист оператору БПЛА, так як дроном мржна керувати з укриття, зокрема, бліндажу, розміщуючи антену та щогли на певній відстані від місця розташування людини.

Вартість безпілотника без станції $3 тис. З наземною станцією, залежно від комплектації — до $9 тис, зауважили в компанії.

Як писала “Новинарня“, раніше в Україні презентували ще один дрон MiniShark. Його розробником стала компанія Ukrspecsystems. MiniShark може виявляти наземні цілі в інтересах артилерії, спеціальних підрозділів та частин сухопутних військ. Зокрема, одна з переваг цього безпілотника – запуск з руки та легке транспортування, бо вся система вміщається у двох рюкзаках.

Читайте також:
Дрони атакували військовий аеродром в Брянській області, – ЗМІ

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна