В Узбекистані підтримали зміни до Конституції, тепер президент зможе залишитися на посаді до 2040 року

В Узбекистані на референдумі проголосували за зміни до Конституції. Зокрема, президентські терміни чинного лідера Шавката Мірзійоєва анулюються, і він зможе залишатися на посаді до 2040 року.

Про це повідомляє “Радіо Свобода”.

Так, одна з поправок стосується збільшення президентського терміну з 5 до 7 років. Нинішні президентські терміни теперішнього лідера Шавката Мірзійоєва, який при владі з 2016 року, обнуляться. Тож він зможе ще двічі балотуватися на посаду президента до 2040 року.

Також, згідно з поправками, Узбекистан проголошується соціальною, правовою та світською державою. Раніше цих понять не було в Конституції. Крім того, кількість членів Сенату скорочується зі 100 до 65 людей.

Поправки також передбачають заборону видавання громадянина країни іноземній державі. У новій редакції документа прописано обов’язок держави забезпечувати громадянам мінімальну зарплату, житло та медичну допомогу, а також доступ до інтернету. Крім того, розширено пункти про рівні права чоловіків і жінок, заборону на примусову дитячу працю, відповідальність за втручання в роботу ЗМІ.

Явка на референдумі була 84%. Зміни до Конституції підтримали понад 90% учасників. Майже 9% були проти змін.

Референдум мали провести ще 2022 року. Але тоді спалахнули протести в автономній республіці Каракалпакстан через обмеження її статусу. Після протестів влада відкликала поправки, які стосувалися автономної республіки.

Читайте також:
В Узбекистані обмежили доступ до соцмереж

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна