Рада закликала держави НАТО прискорити вступ України

Верховна Рада звернулася до держав-членів та Парламентської асамблеї НАТО із закликом прискорити вступ України в Альянс.

За відповідну постанову проголосували 352 парламентарії, повідомив народний депутат (“Голос”) Ярослав Железняк.

Як зазначається в тексті звернення, Верховна Рада закликає держави-учасниці Організації Північноатлантичного договору й надалі підтримувати політику “відкритих дверей” щодо України.

Верховна Рада також просить держави-члени НАТО та Парламентську асамблею НАТО підтримати обґрунтовану за нинішніх надзвичайних обставин потребу України у набутті членства в Альянсі.

Окрім того, ВРУ закликає парламенти держав-членів НАТО ухвалити відповідні рішення, підтвердивши свою провідну роль у підтримці приєднання України до Організації Північноатлантичного договору; звернутися до урядів, з якими Україна розпочала відповідний переговорний процес, із пропозицією щодо ухвалення заяв про підтримку євроатлантичних прагнень нашої держави; сприяти ухваленню під час весняної сесії ПА НАТО у Люксембурзі важливих рішень, спрямованих на наближення України до майбутнього членства в НАТО, схваливши відповідну Декларацію про підтримку України; закликати уряди своїх держав підтримати заявку України на членство в НАТО та розпочати планування процесу приєднання України до Організації Північноатлантичного договору.

Водночас український парламент звертається з проханням напередодні Вільнюського саміту НАТО посприяти формуванню в державах-членах Організації Північноатлантичного договору спільного бачення модальностей і часових меж вступу України до НАТО, а також уповноважити уряди своїх держав на вжиття всіх заходів для скликання у межах Вільнюського саміту НАТО засідання Комісії Україна – НАТО на рівні лідерів за участю Президента України Володимира Зеленського.

Читайте також:
Сейм Литви ухвалив резолюцію про потребу запросити Україну до НАТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна