Німеччина запускає Платформу з відновлення України

Федеральний уряд Німеччини запускає платформу, яка має на меті підтримати та зміцнити зобов’язання ФРН щодо відновлення України та об’єднати державних і недержавних учасників процесу.

Офіційний старт платформі дано у понеділок, 27 березня, в Міністерстві економічного розвитку ФРН, повідомляє “Укрінформ”.

“Відбудова України – величезне завдання.., з яким не можуть упоратися уряди поодинці. Тут потрібно залучення цілих суспільств. Ми у Німеччині маємо велике бажання долучитися до відбудови України”, – заявила міністр економічного розвитку Свенья Шульце.

За її словами, відбудова України вже розпочинається, хоч війна ще триває. При цьому довгострокова перспектива та раннє планування важливі заради стійкості українського суспільства, а також для успішної та ефективної відбудови країни.

Платформа відбудови України розглядається як місце зустрічі та обміну інформацією представників бізнесу, активних громадян, муніципалітетів Німеччини та України. Планується організація спеціалізованих конференцій, діалогових форумів і семінарів. Перший захід запланований на квітень.

Посол України в ФРН Олексій Макеєв на інавгураційній конференції наголосив, що українці розраховують на взаємовигідне співробітництво, а не просто на допомогу, і закликав інвестувати та купувати українські товари.

“Відбудова має розпочинатися зараз, а не тоді, коли ми переможемо. Ми не можемо гаяти час”, – зазначив дипломат.

Він запевнив, що всі залучені кошти на проєкти використовуватимуться прозоро та ефективно.

Міністерство економічного розвитку за 4 місяці виділило 800 млн євро для допомоги Україні. За підтримки відомства в Україну доправлено чимало допомоги, зокрема медобладнання та ліки, пожежні машини, генератори, прилади для приготування їжі та опалення.

Партнерство налагоджено між німецькими та українськими муніципалітетами, у сфері забезпечення водопостачання та водовідведення, між клініками.
Для підтримки та розширення всіх цих партнерств міністерство цьогоріч надасть іще 25 мільйонів євро.

Читайте також:
Німеччина за будь-яких умов продовжить підтримувати Україну грішми, гуманітаркою та зброєю, – Шольц у США

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна