МЗС України – про доповіді Місії ООН щодо прав людини на війні: “Не урівнюйте жертву й агресора”

Міністерство закордонних справ України взяло до уваги доповіді, підготовлені Моніторинговою місією ООН в Україні, а саме – чергову доповідь щодо ситуації з правами людини в Україні та доповідь щодо поводження з військовополоненими.

Про це йдеться в коментарі МЗС, поширеному ввечері 24 березня, із критикою в бік авторів доповіді.

“Ми вдячні моніторинговій місії за її роботу, зокрема документування порушень міжнародного права в сфері прав людини і міжнародного гуманітарного права, вчинених РФ в контексті збройної агресії проти України.
Водночас вважаємо неприйнятним покладання відповідальності на жертву агресії. Відповідно до Статуту ООН, Україна має право на самозахист”, – заявили в МЗС.

“Як неодноразово наголошувало МЗС України, українська сторона розраховує, що місія ООН уникатиме будь-яких кроків, що можуть трактуватися як урівняння жертви та агресора”, – зазначено в коментарі зовнішньополітичного відомства.

Як інформувала “Новинарня“, 24 березня, на 14-му місяці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер представила дві доповіді, в яких описано численні порушення міжнародного права прав людини та гуманітарного права. Під час пресконференції в Києві 24 березня пані Богнер заявила, що список порушень є довгим, включаючи свавільні страти та вбивства, сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, цілеспрямовані напади на цивільну інфраструктуру, свавільні затримання та насильницькі зникнення. Ці порушення, зокрема і в ставленні до військовополонених, місія ООН закидає не лише агресору, а й українській владі.

Читайте також:
Україна в односторонньому порядку передала Росії важкопоранених полонених

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна