Кавомашина для дому й офісу – чи варто купувати? ℗

Популярність кави в Україні постійно зростає. Напевно, це видно і неозброєним оком – за кількістю кав’ярень та кавових кіосків, які з’являються на вулицях міст і селищ та користуються незмінним попитом. А є попит – є й пропозиція. Так, за даними досліджень у довоєнний рік, українець в середньому випивав до 15 чашок кави на тиждень, і дедалі більше людей п’ють каву поза домом.

Якщо раніше вважалося, що для задоволення потреб у кофеїновому смаку достатньо турки (джезви) або кавоварки, то тепер дедалі актуальнішими стають запити на кшталт кавомашина для дому, кофемашина для офиса тощо. Адже саме кавова машина допоможе приготувати напої на будь-який смак, за різною рецептурою та з різним співвідношенням інгредієнтів. А від потужності такого апарату залежить, яку кількість кавоманів можна задовольняти – чи це буде родина, чи цілий робочий колектив.

“Машинна” кава з плюсами й мінусами

Звичайно, завжди лишатиметься та категорія кавоманів, яка цінуватиме в напої не лише смак, а й сам ритуал його приготування, традицію ручного помолу зерен, аромат із турки, що поступово нагрівається і закипає. Тоді як кавомашину обирають зайняті люди, які насамперед цінують свій час і мають потребу готувати більші об’єми якісної кави без зайвої напруги.

А сучасні технології забезпечать вам напій із кавомашини, за якістю не гірший, ніж у популярних кав’ярнях та цукернях.

Переваги кавомашин для дому й офісу:

  • висока продуктивність та оперативність;
    широкий вибір напоїв (еспресо, американо з молоком та без, капучино, латте, флет-вайт – сучасні апарати пропонують десятки рецептів на різні смаки та вікові категорії споживачів);
  • автоматизація та спрощення процесу, економія часу (інгредієнти розраховуються машиною, і власникові достатньо натиснути одну-дві кнопки, щоб отримати ідеальний напій);
  • високотехнологічна система фільтрації (за її допомогою можна додатково пом’якшити воду);
  • додаткові налаштування для максимального смаку та особливих рецептів.

Плюсом стане також наявність дистанційного керування приладом. Наприклад, кавомашина JURA дає змогу обрати тип напою через спеціальний додаток, не підводячись із ліжка.

Недоліки кавомашин:

  • відносно висока ціна (наприклад, на сайті jura.com.ua найдешевша машина стартує від 37,9 тис. грн);
  • габарити (у невеликій квартирі чи офісі не завжди знайдеться зайве місце для такого побутового приладу);
  • потреба в регулярному обслуговуванні.

З іншого боку, якщо йдеться про справжніх кавоманів, які мають потребу в автоматизованому приготуванні великої кількості улюбленого напою високої якості, то ціна кавомашини швидко окупиться. А що стосується офісу, то добре кавопиття, як відомо, згуртовує колектив.

Що ж до обслуговування, то більшість апаратів мають індикатори, які сигналізують про необхідність очистки. Таке вчасне обслуговування дозволяє збільшити період експлуатації апарата.

Деякі моделі кавомашин мають додаткові опції, як-то попереднє змочування, самоочищення тощо. Це ще більше розширює можливості та спрощує догляд за девайсом.

Особливості догляду за кавомашиною в офісі

Спеціалісти визнають, що без необхідного догляду та своєчасного очищення навіть найбільш надійний агрегат швидко перетвориться на брухт. Коли апарат використовують одночасно багато людей, імовірність, що його вчасно почистять, різко знижується, тому є сенс або призначити постійного наглядача, або – що важливіше – придбати саме прилад із функцією самоочистки. У цьому випадку пристрій сигналізуватиме про необхідність видалення макухи, очищення системи від накипу та молочних жирів.

Тоді буде достатньо підтвердити операцію самоочищення, після чого викинути відпрацьовану макуху та злити воду з відсіку для крапель. Спеціальні засоби для очищення можна купити в офіційного постачальника відразу в комплекті з кавоваркою.

Читайте також:
Френч-прес vs пуровер: як ви варите каву?

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна