Рада ухвалила закон про новий порядок військової служби

Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та проходження військової служби.

За законопроєкт №8339 проголосували 283 народних депутати, передає “Лівий берег” 21 березня.

Законом удосконалюється визначення співвідношення військових звань сержантського складу. Зокрема, закон передбачає надання офіцерських звань тим захисникам, які не встигли отримати вищу освіту, але мають відповідний бойовий досвід.

Буде запроваджено випробування при прийнятті на військову службу за контрактом. Законом також встановлюються нові строки проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення положення щодо шестимісячного строку.

“Також передбачена заміна військового звання “перший сержант” на “головний сержант” – для врегулювання пенсійного забезпечення громадян, які були звільнені з військової служби та яким були присвоєні відповідні військові звання до набрання чинності цим Законом), а також унормувати можливість зарахування строку вислуги років у військовому званні, що було присвоєно військовослужбовцям рядового, сержантського і старшинського складу, до проведення встановленої Законом переатестації, для отримання чергового оновленого військового звання”, – зазначено у пояснювальній записці.
Також законом пропонується:

  • врегулювати деякі норми щодо встановлення, зміни або припинення правових відносин між державою та громадянами України в питаннях виконання останніми військового обов’язку, зокрема пов’язаних із підготовкою громадян до військової служби, їх припискою до призовних дільниць, призовом на військову службу та проходженням ними строкової військової служби;
  • запровадити випробування при прийнятті на військову службу за контрактом;
  • установити строки проходження військової служби за контрактом від 1 до 10 років шляхом виключення відповідного положення щодо шестимісячного строку;
  • осучаснити деякі положення Закону та розділити їх у часі (на мирний час та особливий період – поза та в межах періодів проведення мобілізації, дії воєнного стану та стану війни) за результатами проведеного в державі правого режиму воєнного стану, а також особливостей функціонування держави в разі оголошення стану війни;
  • привести положення статті про звільнення військовослужбовців з військової служби у відповідність із раніше ухваленими законами.

Важливо: цього ж дня Верховна Рада уточнила, скільки служити мобілізованим, а також встановила обов’язковий випробувальний термін для контрактників і 1-10-річні контракти із ЗСУ.

Підписуйтеся на “Новинарню” в телеграмі та в YouTube.

Читайте також:
Президент підписав закон щодо посилення відповідальності для військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна