В Україні вдев’яте відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Зеленський виступив зі зверненням

20 лютого в Україні відзначають День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Дев’ять років тому, під час Революції гідності, 18-20 лютого стали найкривавішими днями в протистоянні українського народу і влади на той момент президента Віктора Януковича.

За один день під час сутичок із силовиками загинули кілька десятків людей, снайпери стріляли в активістів на ураження.

Наразі цей день відзначають щороку 20 лютого, згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.

105 загиблим посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський та громадяни Грузії Зураб Хурція і Давид Кіпіані – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

17 лютого 2021 року Верховна Рада визнала Революцію гідності одним із ключових моментів українського державотворення та виразником національної ідеї свободи.

Цьогорічна програма заходів із вшанування пам’яті Героїв передбачає проведення кількох виставок, у тому числі у дзвіниці Києво-Печерської лаври, круглих столів, ходи пам’яті, та інших. Заходи відбуватимуться під гаслом: “Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни”.

Президент Володимир Зеленський звернувся до громадян у День памʼяті Героїв Небесної Сотні. Він наголосив, що українці знають, що таке – виборювати і захищати власну свободу: на площах, на барикадах, на передовій.

“Українці стають за брата, і братом є кожен, хто українець. Це основа нашої єдності. Єдності, яка попри все дає майбутнє нашій державі і народу. Єдності, яка дає нам незламність”, – сказав президент.

Він додав, що з часом голос мільйонів злився в єдиний голос народу, що каже: українці хочуть і будуть жити лише у вільній державі, у своїй Україні, яка неодмінно збережеться і збереже свободу.

Герої Небесної сотні – люди різного віку і професій, різних регіонів, але однакових і справжніх цінностей – повага, свобода, рівність, демократія, відкритість України до світу, поєднаність держави з усією Європою, незалежність України. Це те, що мотивувало майдани збиратися і те, що мотивує зараз захищатися.

“Наша міцність і сила духу базується на силі багатьох українців, які не здавалися та діяли заради того, щоб Україна жила. Через девʼять років після Революції Гідності битва триває за самостійну, вільну, сильну країну. Європейську, незалежну, демократичну і цілісну. Рабів до раю не пускають – це сенс українського тлумачення волі. Це причина, чому на нашій землі ворога не залишиться”, – наголосив президент.

Читайте також:
Річниця Майдану: вперше по всій Україні вшанування Небесної Сотні проходять за єдиним церемоніалом

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна