Як захистити свої та кредитні кошти у кіберпросторі: практичні поради ℗

Головна проблема у кіберпросторі — недооцінювання шахраїв у мережі. Усі вже запам’ятали, що пароль та три цифри на звороті картки не варто повідомляти стороннім людям. Але існує ще безліч інших загроз. Кіберзлочинці розвиваються з тією ж швидкістю, з якою банки придумують способи захистити гроші своїх клієнтів. Наприклад, кредитна картка онлайн ніколи не загубиться, що вже зменшує ризики. Але є інші шляхи у шахраїв.

Перевіряйте посилання, на які натискаєте

Один з поширених і, на жаль, дієвих інструментів шахраїв — сайти-клони. В посиланнях може відрізнятися всього декілька літер чи навіть положення слешу. Через такі сайти злочинці виманюють дані картки, логін, пароль тощо.

Як відрізнити шахрайське посилання:

  • від оригіналу його відрізняє дрібниця — уважно читайте та звертайте увагу на символи;
  • заголовок з прямим клікбейтом — якщо бачите новину на кшталт передбачення сліпого езотерика, краще туди не тицяти.

Щоб убезпечити себе і свої кошти, краще відмовитися від ненадійних джерел інформації. На анонімних каналах в Телеграмі, сумнівних сайтах виникає багато статей щодо неправдивих виплат, соціальних програм тощо. Беріть цю інформацію тільки з перевірених і офіційних джерел.

Поставте двофакторну аутентифікацію

Один зі способів захистити свої гроші та особисту інформацію — поставити перевірку з двома етапами. Декілька правил надійного пароля:

  • ставте всюди різні паролі — тим паче на картки й на інтернет-банкінг;
  • використовуйте комбінацію літер, цифр, символів;
  • не додавайте особисту інформацію в паролі.

При двофакторній аутентифікації після входу в обліковий запис на телефон буде приходити повідомлення з кодом. З двома рівнями безпеки ви точно будете спокійні за власні дані.

Користуйтеся декількома картками

Не варто на одному рахунку зберігати заощадження, гроші для щоденних витрат, кредитні кошти. Створіть для цього декілька карток. Наприклад, для постійних платежів можна вибрати картку Sportbank з вигідним кешбеком. На тому рахунку, з якого ви постійно сплачуєте покупки, краще зберігати невеликі суми. Якщо випадково натрапите на шахраїв, ви нічого не втратите.

Матеріал публікується на правах реклами ℗

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна