У Краматорському районі Донецької області був збитий та героїчний загинув 24-річний офіцер, командир авіаційної ланки Данило Мурашко, який служив у військовій частині Миколаєва.
Про загибель капітана Мурашка повідомляють побратими, видання міста Ніжин, з якого був родом військовослужбовець, та Миколаєва.
“Ще один захисник поклав життя за незалежність України – капітан, командир авіаційної ланки авіаційної ескадрильї Мурашко Данило Геннадійович, 10.08.1998 року народження. 27 січня 2023 року під час виконання бойового вильоту він був збитий ворогом у Краматорському районі Донецької області”, – пише сайт “Нежатин”.
У 299-й бригаді тактичної авіації ПС ЗСУ ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова повідомили: “Під час виконання бойового завдання у складі пари був підбитий ворожим винищувачем. Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. У зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя”.
Побратими згадують, що Данило з 24 лютого 2022 року здійснив 141 бойовий виліт, знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 осіб живої сили противника, неодноразово здійснював вивід авіаційної техніки з-під авіаційних та ракетних ударів противника.
Прощання з Данилом Мурашком відбулося 30 січня в ніжинській церкві Всіх Святих.
Данило Мурашко народився в Ніжині на Чернігівщині, закінчив школу №9. У 2013 році вступив до Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. З 2015 по 2020 рік – курсант Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
Із листопада 2020 року по травень 2022-го Мурашко був на посаді льотчика, надалі – старший льотчик авіаційної ланки авіаційної ескадрильї, на момент загибелі – командир ланки.
Данило був військовим льотчиком 3-го класу. Повний кавалер ордена Богдана Хмельницького (має всі три ступені офіцерської нагороди, зокрема БХ І ступеня отримав указом президента від 9 серпня 2022), кавалер Сталевого хреста.
Посмертно йому було присвоєно звання майора.
У молодого героя залишилась дружина.
Читайте також:
Захищав наше небо: загинув Герой України льотчик-штурмовик Олександр Кукурба
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!