Тернопільська, Івано-Франківська і Львівська області увійшли у топ-5 регіонів, де “небезпечно працювати”, – опитування бізнесу

У першу п’ятірку регіонів, де підприємці серед перешкод своїй діяльності обрали варіант “Небезпечно працювати”, увійшли Харківська, Тернопільська, Полтавська, Івано-Франківська та Львівська області.

Про це свідчить останнє опитування підприємців, проведене Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій.

Згідно з результатами щомісячного опитування підприємств за грудень 2022 року, частка підприємств, які повідомили, що працювати їм небезпечно, залишається без суттєвих змін порівняно з листопадом і становить 47%.

Так, по 100% опитаних підприємців заявили про небезпеку для ведення бізнесу як у Харківській області, розташованій на кордоні з Росією й постійно обстрілюваній ворогом, так і в західних Тернопільській та Івано-Франківській, а також у Полтавській області.

А у Львівській області таких – 96,8%.

До прикладу, в Києві вважають, що їм небезпечно працювати, 81% респондентів, у Дніпропетровській області – 80%, в Запорізькій, частина якої наразі залишається під окупацією – 63,3%.

Єдиними областями, де, на думку підприємців, працювати безпечно, стали Закарпатська  та Волинська.

Інфографіка: Інститут економічних досліджень та політичних консультацій

Як зазначили організатори дослідження, його результати вказують на те, що бізнес продовжує відчувати вплив російського ракетного терору, але адаптується до роботи в таких умовах.

У грудні другий місяць поспіль список перешкод для ведення бізнесу очолили перебої з електроенергією.
Збір даних для опитування відбувався 13-26 грудня, у грудні було опитано 551 підприємство з 21 регіону.

Читайте також:
Релокація бізнесу: як створити сприятливі умови для роботи підприємства в новій громаді

Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна