Орбан: Захід почав нову “холодну війну”, тому Угорщина має підтримувати відносини з його ворогами

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вважає, що через кризу західноцентричного порядку, яку нібито проявила війна Росії проти України, Захід почав нову “холодну війну”, і в ній Будапешт повинен стояти осторонь, підтримувати відносини з конкурентами Заходу та претендувати на роль регіонального лідера.

Як передає “Європейська правда“, таке Орбан виголосив у промові на різдвяній вечері Фонду імені Селла Калмана (угорського політичного діяча кінця ХІХ – початку ХХ століття). Тези промови виклав політичний радник глави уряду Балаш Орбан у статті для видання Mandiner.

“Наразі очевидно, що найбільшим стратегічним викликом, який стоїть перед Угорщиною в наступному десятилітті, є вихід із групи країн із середнім рівнем доходу та наздоганяння розвинутих країн, а також досягнення статусу регіональної середньої держави в Центральній Європі”, – йдеться в статті.

На думку угорського прем’єра, неоліберальна глобальна модель відходить у минуле, і, як результат, у Сполучених Штатів з’являються нові суперники – частково через те, що ліберальна модель дозволила зміцнитись таким державам, як Китай.

Серед подій, які призводять до кризи неоліберального порядку, Орбан наводить міграційну кризу, Brexit, перемогу Дональда Трампа на виборах президента США й пандемію коронавірусу.

“Крапку над “і” поставив початок українсько-російської війни у 2022 році, який дав зрозуміти, що нинішній західноцентризм не може утримувати позиції, оскільки конкуренти Заходу посилилися, не в останню чергу через лібералізацію торгівлі та економіки”, – пише у статті Балаш Орбан.

У відповідь Захід на чолі зі США, на думку прем’єра Угорщини, розпочав нову “холодну війну” – блокове протистояння між Заходом і його суперниками. “Здається, що міжнародні блоки часів “холодної війни” відроджуються”, – так це описує його радник.

Новий світовий порядок в уявленні Орбана можна представити як систему ієрархічних мереж, у якій усі економічні, політичні та культурні взаємодії проходять через провідні держави сформованих блоків. І це, вважає він, особливо погано для Угорщини, яка має негативний історичний досвід існування в блоковому протистоянні.

“Тому вихідним кроком угорської стратегії наздоганяючого розвитку є розробка специфічної для країни логіки глобалізації для подолання негативних наслідків”, – стверджує Орбан. Він вважає, що такою стратегією має бути посередництво між Заходом і Сходом та неучасть у новій “холодній війні”.

На практиці це означає, що Будапешт (у межах системи ієрархічних мереж) повинен бути в добрих стосунках з державами, які є конкурентами Заходу та США.

Як відомо, від початку повномасштабної російської агресії проти України Угорщина продовжила підтримувати тісні зв’язки з Росією й відкрито закликати до перегляду та послаблення санкції Євросоюзу проти неї, а також розвивати відносини з Китаєм та Іраном, який Сполучені Штати відносять до “осі зла”.

Читайте також:
Орбан заявив, що війна припиниться, щойно США перестануть надавати Україні зброю. В МЗС прокоментували

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна