У Латвії негромадяни все частіше намагаються уникнути іспиту на знання державної мови.
Із вересня в цій країні для роботи необхідно довести володіння латиською мовою.
Про це інформує сайт ERR в п’ятницю, 18 листопада.
Зокрема, негромадяни намагаються отримати довідку в лікаря про діагноз, через який вивчити мову неможливо.
“Кількість охочих скласти іспит з мови на рівень А2 значно збільшилася. У грудні іспит хочуть скласти майже вчетверо більше осіб, ніж у жовтні”, – сказала керівниця відділу перевірки знання державної мови Державного центру змісту освіти Анта Лазарева.
Із вересня 2023 року всі посвідки на проживання, видані громадянам РФ, будуть недійсними. Для їх продовження необхідно скласти іспит на знання державної мови або пройти процес натуралізації, ставши громадянином Латвії.
“Громадяни Росії та негромадяни виявляють великий інтерес до процесу натуралізації. Люди пишуть електронні листи, телефонують, дуже активно відвідують інформаційні дні. Якщо вони прожили в Латвії п’ять років і мають законне джерело засобів до існування, то вони також повинні бути в змозі пройти всі тести на знання державної мови, бути знайомими з культурою, історією та конституцією Латвії”, – каже керівниця відділу зв’язку з громадськістю Управління у справах громадянства та міграції Мадара Пуке.
Однак деякі люди хочуть уникнути іспиту й отримати довідку від лікаря про неможливість вивчення мови.
“Зараз це стало дуже актуально – багато хто приходить із безглуздими діагнозами, які точно не заважають вивченню мови, і просять звільнення від іспиту. Люди намагаються давати хабарі, пропонувати конверти за допомогу. Найабсурдніші діагнози, які на думку пацієнтів можуть завадити вивченню мови, – це простатит і високий кров’яний тиск. З того, що я з’ясував, звільнення від іспиту можна отримати, якщо людина має деменцію або якісь проблеми з психічним здоров’ям”, – прокоментував тему лікар-практик, який побажав не називати своє ім’я.
Читайте також:
Сейм Латвії підтримав заборону обиратись до Європарламенту екскомуністам
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!