Україна та Чехія засновують спільний кластер для виробництва військової техніки і боєприпасів

Україна та Чехія заснують спільний оборонний кластер для виробництва військової техніки і боєприпасів, співпраці у сфері ремонту та розробок.

Про це йдеться у спільній заяві українського держконцерну “Укроборонпром” та міноборони Чехії від 10 листопада, передає “Європейська правда” 10 листопада.

Зазначено, що 9 листопада “Укроборонпром” та Міжурядова агенція оборонної співпраці (AMOS) при МО Чехії підписали відповідну угоду – згідно з домовленостями між президентом України Володимиром Зеленським та прем’єром Чехії Петром Фіалою під час його візиту до Києва.

“Створення оборонного кластера передбачає виробництво військової техніки, збільшення обсягів виробництва боєприпасів різних калібрів (як на наявних потужностях, так і на новостворених у безпечних місцях), розбудову сервісних хабів з обслуговування та ремонту ОВТ (озброєнь і військової техніки – “Н”), а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів”, – сказано в заяві.

Для реалізації планів планують залучати провідні українські та чеські оборонні підприємства, а також міжнародних фінансових донорів.

Міністр оборони Чехії Яна Чернохова зазначила, що це дуже вигідна співпраця для обох сторін. За її словами, йдеться не лише про найближчий часовий горизонт, коли Україна потребує зброї у дуже великій кількості, а й про більш далеку перспективу.

Як сказано в комюніке чеського міністерства оборони, співпраця починається одразу після підписання угоди. На першому етапі підприємства “Укроборонпрому” та чеські компанії створять спільні підприємства, що дозволить збільшити виробничі можливості і перших, і других. Зброю на початку постачатимуть передусім для потреб України.

“З огляду на поточну ситуацію в Україні, частина виробничих потужностей буде переміщена до Чехії”, – зазначив директор AMOS Алесь Витечка.

“У рамках майбутнього відновлення країни Україні потрібні будуть робочі місця. Довгострокова взаємовигідна співпраця між нашими країнами в оборонно-промисловому комплексі, включно з новітніми технологічними розробками, буде мати явну економічну вигоду для обох країн. Крім того, Україна має новий і багатий досвід зі своєї боротьби, і це теж буде значним внеском в інновації у наших індустріях”, – додав він.

Чеські фахівці, зі свого боку, зможуть передавати українським знання та досвід, що стосуються західної зброї і стандартів НАТО – оскільки Чехія, як колишня країна Варшавського договору, теж свого часу починала перехід з радянського озброєння на західне.

Читайте також:
Спільне засідання з урядом Чехії в Києві: декларація щодо євроатлантичної перспективи України і нова допомога від Праги

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна