Антибіотики при ангіні: які та коли використовувати ℗

Ангіна (інша назва тонзиліт) – це гостре захворювання горла, яке може виникнути як самостійно, так і внаслідок ускладнень після ГРВІ чи інших захворювань. Характеризується болем та дискомфортом в горлі, підвищенням температури, збільшенням лімфатичних вузлів та мигдаликів. При огляді горло здебільшого червоне, при герпетичній формі, вірусу Коксакі чи скарлатині також може бути висип на внутрішній стороні щік та язика.

Аптека «Бажаємо здоров’я» завжди має широкий вибір ліків для лікування тонзиліту у дітей та дорослих. У будь-якому з відділень ви зможете знайти льодяники чи спреї для місцевого знезараження та знеболення, а також антибіотики при ангіні, які призначить лікар. На сайті реалізується лише сертифікована продукція.

В яких випадках потрібні антибіотики при ангіні

В залежності від типу збудника, ангіна може мати декілька видів. Виділяють такі типи:

  • Вірусна: викликана вірусними інфекціями.
  • Бактеріальна, яку спричиняє розвиток патогенних бактерій (стрептококів, стафілококів і т.п.)
  • Грибкова.

В залежності від типу збудника, лікар призначає лікування. В більшості випадків антибактеріальна терапія не рекомендована при вірусних типах хвороби. Її лікують теплим рясним питтям, місцевими знеболювальними льодяниками чи спреями та відпочинком. Необхідно слідкувати за станом хворого, тому що вірусна форма може викликати бактеріальне запалення і без лікування привести до важких ускладнень.

Бактеріальні форми ангіни небезпечні тим, що можуть викликати серйозні ускладнення, серед яких найбільш важким є паратонзилярний абсцес, що потребує хірургічного втручання та лікування в стаціонарі. Тому цей тип захворювання лікують антибіотиками. Їх обов’язково має призначити лікар, після огляду та аналізів, тому що різні збудники чутливі до різних типів антибіотиків.

Що таке антибіотики першої, другої та третьої лінії вибору при ангіні

Антибактеріальні препарати для лікування вірусного чи грибкового тонзиліту лікарі поділяють на першу, другу та, рідше, третю лінію вибору.

До першої відносять препарати пеніцилінового ряду. Якщо в пацієнта алергія на них, або збудник не чутливий до цього типу антибіотика, лікар може призначити препарати другої лінії – макроліди. Третя лінія приходить на допомогу при індивідуальних особливостях пацієнта та в більш складних випадках хвороби. Саме тому самостійно обирати та використовувати антибіотик не можна. Без необхідних аналізів самолікування може призвести до вироблення резистентності (нечутливості) збудника до ліків та ускладнити процес терапії.

Без відповідного лікування, бактеріальні форми ангіни дають важкі ускладнення на серцево-судинну систему хворого, можуть викликати ревматизм та інші захворювання.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна