Найбільш дружні для українців – Польща, Литва, Британія, США і Канада. СОЦІОЛОГІЯ

Громадяни України вважають найбільш дружніми країнами Польщу, Литву, Велику Британію, США та Канаду, найбільш ворожими – Росію й Білорусь.

Про це свідчать дані соціологічної групи “Рейтинг“, оприлюднені 24 жовтня.

При цьому “однозначно дружня” про Польщу відповіли 86% опитаних (ще 11% – “скоріше дружня”), про Литву і Британію – по 70% (+19-20% “скоріше”), про США – 65% (+26%), про Канаду – 55% (+31%).

Також дружніми українці вважають Фінляндію, Швецію, Данію, Францію, Швейцарію, Німеччину, Японію.

Близько половини опитаних вважають дружніми Туреччину та Казахстан (51 і 46% відповідно). Ще близько 45-49% вважають ці дві країни нейтральними щодо України.

Китай зараз для українців залишається переважно нейтральною країною.

Угорщина перейшла у стан “ворожих” – такою її вважають 41%, нейтральною – 26%, дружньою – 21%.

“Однозначно ворожі” для українців країни – Білорусь (56%) та Росія (93%).

“Скоріше ворожою” Білорусь вважають ще 29%, РФ – 4%.

“За останні місяці покращилося ставлення українців до Канади, Польщі, Литви, Великої Британії та США. Не змінилося – до Франції. Натомість зросло нейтральне ставлення до Туреччини. Також зберігається тенденція погіршення ставлення до Китаю (особливо у порівнянні з даними 2021 року)”, – констатують соціологи.

Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів . Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3,1%. Терміни проведення: 8-9 жовтня 2022 р.

Читайте також:
Польща прийме тренувальну місію ЄС для українських військових

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна