В Україні знімуть серіал “Моя війна”: соромно стане навіть Орбану

Максим Омельченко
журналіст

В Україні знімуть документальний серіал про події Війни за Незалежність 2022 року – “Моя війна”. Перші чотири епізоди покажуть у січні в ефірі українських та європейських телеканалів.

Кожна його серія базуватиметься на індивідуальній історії людини, життя якої перевернула війна.

Всі герої – звичайні люди, різного віку, статі. Їх об’єднує те, що в умовах повномасштабного російського вторгнення вони постали перед моральним вибором, від якого залежало їхнє життя та життя їхніх близьких. У найважчих можливих обставинах люди демонстрували мужність, стійкість, взаємодопомогу та шляхетність.

Роман Барабаш

“Людина розповідатиме історію своїми словами, те, як вона її бачила, про ті моменти, ситуації, в яких сама опинилася. Кожне інтерв’ю головного героя буде проілюстроване архівними матеріалами, знятими безпосередніми учасниками подій. Буде велика кількість документальних кадрів, відео, яке ще ніхто взагалі не бачив. Для підтвердження слів наших головних героїв ми будемо залучати свідків”, – розповів режисер документального циклу Роман Барабаш.

Одним із рішень творців серіалу стала відмова від закадрового дикторського тексту. Таким чином хочуть усунути перепону між глядачем і героєм стрічки, зробити розповідь більш достовірною.

“Це особливо важливо з огляду на намагання росіян переконати світ у тому, що їхні жахливі злочини проти українців – це фейк”, – каже продюсер Fresh Production Group Олег Щербина.

“Ви пам’ятаєте, що після того, як росіяни вийшли з Київської області, прем’єр-міністр Угорщини Орбан заявив німецькому виданню, що це, можливо, постановка – всі ці звірства і всі ці жертви. Наш серіал покаже західному глядачеві, що це все проста жахлива правда війни і що ці речі можуть відбутися з будь-якою людиною у випадку, якщо Росія або інша авторитарна країна перейде у наступ, щоб окупувати демократичну країну. Ми хочемо звернутися до глядачів через пряму мову учасників подій, щоб ніхто не міг маніпулювати фактами і заперечувати злочини”, – наголосив Щербина.

Режисер Барабаш додав, що головною метою проєкту є фіксація злочинів російської армії в Україні.

“Драматургія буде побудована так, щоб відобразити боротьбу двох різних ідей. Зараз триває війна за справедливість у світі зла. Це не просто війна України з Росією, це війна світла з темрявою. І світ повинен це побачити та обрати сторону”, – зазначив режисер.

Творці фільму наголошують, що хочуть зробити

акцент не на стражданнях українців, а на тому, що ми – це нація, яка чинить спротив і зрештою долає ворога,

який здавався непереможним.

“Найважливіше – це показати силу духу українців і їхню активну позицію. Адже навіть у ситуаціях, коли люди знаходилися в окупації і не могли впливати на перебіг подій навколо, вони демонстрували силу волі і не здавалися. Ми хочемо, щоб ці аспекти побачили у всьому світі. Показати українців, як людей, які перемагають у цій війні”, – наголошує продюсер документального проєкту.

Зйомки перших чотирьох серій відбудуться у жовтні–листопаді. Тривалість кожного епізоду – 30 хвилин.

Виробник – компанія Fresh Production Group (ігрові фільми – “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”, “URSUS”, “Малевич”, “Ізі”, документальні – “Крим. Вкрадений півострів”, “1944. Депортація”, “Будинок “Слово”).
Авторка ідеї – Юлія Чернявська. Режисер – Роман Барабаш. Продюсери – Юлія Чернявська та Олег Щербина.

Читайте також:
Кінопоказ у бомбосховищі: у прифронтовому Харкові відбувся перегляд фільму “Будинок “Слово”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]