Київська школа економіки готує інтерактивний посібник із релокації для малого та середнього бізнесу, який допоможе підприємцям краще підготуватися до переїзду.
Про це “Новинарні” повідомили в KSE, зазначивши, що її експерти обробляють бази даних, звіти органів влади та інші великі масиви інформації, вивчають досвід компаній, які вже переїхали, досліджують, чому переїзд був вдалим або невдалим.
Наразі експерти KSE підготували такі поради:
Більш ефективними виявилися компанії, які присвятили час плануванню переїзду. Переважно це структуровані та системні бізнеси, які визначили відповідальних за пошук нового приміщення, підписання нових контрактів, переїзд працівників та пошук працівників у новому регіоні. Чим більш детальним буде такий покроковий план дій, тим менше несподіванок. Заздалегідь розрахуйте детальний бюджет на релокацію.
Компанії, які приділили плануванню менше часу або знехтували плануванням, стикнулися з непередбачуваними витратами та викликами під час релокації.
Статистика Міністерства економіки станом на вересень 2022 року свідчить, що найчастіше підприємства релокуються до Львівської (25%) та Закарпатської (16%) областей. Однак це не означає, що будь-який бізнес виграє від переїзду у ці регіони. Наприклад, у найбільш популярних регіонах і ціни на оренду нерухомості вищі у 1,5-2 рази, ніж в менш популярних. А для конкретної компанії цей фактор може бути критичним.
Під час вибору регіону для релокації треба не тільки подивитися на ціни на нерухомість та зробити кілька дзвінків, але й відрядити працівника у відрядження та провести мінідослідження щодо ринку праці, інфраструктури та роботи конкурентів на новому місті. На таке вивчення потрібно виділити час та кошти.
Не всі працівники погодяться переїхати на нове місце роботи. Бізнесу потрібно заздалегідь провести опитування працівників щодо переїзду, виявити, кого бракуватиме на новому місті та розпочати пошук фахівців вже в іншому регіоні. Може виявитися, що краще заохотити до переїзду старих співробітників, ніж знайти нових, або навіть змінити регіон релокації через брак трудових ресурсів.
Постачальники та конкуренти можуть перетворитися на партнерів під час релокації. З кимось можна об’єднати потужності, з кимось розділити перелік робіт. Партнерства дозволяють знайти нові рішення та полегшити процес адаптації в новому регіоні.
Доцільно також ще у процесі релокації почати перегляд бізнес-моделі компанії для роботи на новому місці. Потрібно уточнити операційну модель, окремі бізнес-процеси, проаналізувати собівартість продуктів та послуг, які компанія пропонує клієнтам.
Бізнес не почне працювати на новій локації автоматично, доведеться проаналізувати багато факторів, які впливають на роботу компанії на новому місці. Наприклад, можуть змінитися постачальники та клієнти, ціни комплектуючих або сировини, рівень доходів споживачів продукції компанії.
Інтерактивний посібник для малого та середнього бізнесу буде готовий та доступний у листопаді.
Розробка посібника стала можливою за сприяння Проєкту USAID “Економічна підтримка України”.
Читайте також:
Мілітарі-бізнес зі Сходу: у Львові десять релокованих підприємців організували спільне виробництво одягу для військових
На Львівщині запрацювали 138 релокованих підприємств: голова ОВА похвалився трьома інструментами
Проєкт “Зберегти Україну” реалізується за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
У КМДА розповіли про якість води в столиці у зв’язку із забрудненням Сейму
МЗС України відреагувало на можливу передачу Іраном балістичних ракет до РФ
Співак Дантес з командою привітали ГУР з Днем воєнної розвідки кавером на хіт Брітні Спірс. ВІДЕО
Росіяни накрили вогнем з артилерії Костянтинівку: вбили трьох людей, є поранені
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com