ЗСУ звільнили ще два села на Харківщині, а загалом 2 тис. км

Українські війська звільнили ще два села на Харківщині – Василенкове й Артемівка, Куп’янського й Чугуївського районів відповідно, а загалом уже 2 тис. кв. кілометрів території.

Про це ввечері в суботу, 10 вересня, повідомив президент у Telegram.

“Крок за кроком наші бійці деокуповують українську землю. Воїни 113-ї окремої бригади територіальної оборони звільнили Василенкове та Артемівку, що на Харківщині”, – написав президент.

“Маємо пам’ятати, що свобода не дається легко. Українські захисники ціною власного життя виборюють незалежність для кожного з нас”, – додав він.

Зеленський також опублікував фото українських військових зі звільнених сіл.

Перед цим вечірньому зверненні Володимир Зеленський заявив, що з початку вересня ЗСУ звільнили від окупантів вже близько 2 тис. кв. км.

“Рух наших воїнів на різних напрямках фронту продовжується. На цей час у рамках активних дій від початку вересня вже звільнено близько 2 тисяч кілометрів нашої території.

Російська армія цими днями демонструє найкраще, що вміє, – показує спину. І, зрештою, це непоганий вибір для них – утікати. Окупантам в Україні місця немає і не буде”, – сказав президент.

Водночас Зеленський наголосив: “Якщо хтось із російських військових боїться зараз повертатися в Росію, ми гарантуємо кожному, хто буде затриманий нашими воїнами, поводження згідно з Женевськими конвенціями”.

Він також подякував бійцям 15-го Словʼянського полку Національної гвардії України, які відзначилися на Харківському напрямку.

Крім того, президент подякував за убезпечення ситуації в Балаклії воїнам 214-го окремого стрілецького батальйону, які разом з підрозділами Головного управління розвідки, Сил спеціальних операцій, спецпризначенцями Нацгвардії та поліцією повернули повний контроль у місто.

Під час наступу на Харківщині десантники ЗСУ взяли в полон російського підполковника

Контрнаступ ЗСУ на Сході

Під прикриттям повідомлень про контрнаступ на Херсонщині Сили оборони України почало контрнаступальну операцію у Харківській та суміжних східних областях з метою звільнення українських територій від окупації РФ.

Удень 8 вересня Генштаб офіційно повідомив про те, що Збройні сили України просунулися майже на десятки кілометрів та звільнили понад 20 населених пунктів на Харківському напрямку.
Загальна площа території, повернутої під контроль України на Харківському та Південнобузькому напрямках, становила понад 700 квадратних кілометрів.

Про звільнення міста Балаклії стало офіційно відомо надвечір 8 вересня. Перед цим район Балаклії перебував під російською окупацією більш як шість місяців.

Станом на 9 вересня були звільнені Волохів Яр, Іванівка, Борщівка, Шевченкове та інші населені пункти. У вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський повідомляв, що ЗСУ звільнили понад 30 населених пунктів на Харківщині.
Понад 1000 кв. км звільнено від окупанта в останні кілька днів, заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Склалися передумови для оточення російського угруповання та деокупації наступних територій у Харківській, Луганській і Донецькій областях. Частина окупантів на Харківщині потрапила в полон.

Своє скрутне становище визнали росіяни, які передбачали, що наступ ЗСУ буде розвиватися в напрямку Куп’янська й Ізюма.

10 вересня бійці Сил оборони України підняли прапор над Куп’янськом – це великий районний центр та важливий транспортний вузол на сході Харківщини. Містом йшла основна лінія постачання угруповання російських окупантів на Ізюмському напрямку.

При цьому ЗСУ вже підійшли і до міста Лиман у Донецькій області та до Лисичанського НПЗ, а росіяни виводять війська зі Сватового на Луганщині.

У вечірньому зверненні 10 вересня президент Зеленський заявив, що “рух наших воїнів на різних напрямках фронту продовжується. На цей час у рамках активних дій від початку вересня вже звільнено близько 2 тисяч кілометрів”.

За висновками деяких експертів, глибина прориву ЗСУ може означати, що російська армія в Ізюмі потрапила в оперативне оточення. Російські мілітарні блогери вживали визначення – “фронт обрушився”.

На тлі цього провалу МО Росії три дні не коментувало події на Балаклійському напрямку. 10 вересня речник міністерства оборони Росії нарешті оприлюднив заяву: “Для досягнення заявлених цілей “спеціальної військової операції зі звільнення Донбасу” прийнято рішення перегрупувати російські війська… Протягом трьох діб проведено операцію зі згортання та організованого перекидання ізюмсько-балаклійського угруповання військ на територію “ДНР”.

Читайте також:
Наступ ЗСУ на Сході: Куп’янська – Ізюм, далі – Лиман і Луганщина

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна