Добровольці, що не уклали контракт, можуть отримати статус УБД

Добровольців, які не вступили до лав Збройних сил, Нацполіції, Нацгвардії, Служби безпеки та ін., але брали участь в обороні України від російської агресії, можуть визнати учасниками бойових дій.

Верховна Рада ухвалила за основу відповідний законопроєкт №7322.

Про це у середу, 7 вересня, інформує Урядовий портал.

“Статус учасника бойових дій може бути наданий цивільним особам, які не вступили до утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак добровільно брали безпосередню участь в здійсненні заходів із забезпечення оборони нашої країни, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з повномасштабною військовою агресією РФ”, – йдеться в повідомленні.

Учасниками бойових дій пропонують визнати осіб, які не встигли вступити до ЗСУ, МВС, Національної поліції, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби або інших утворених відповідно до законів України військових формувань чи правоохоронних органів, однак брали безпосередню участь у бойових діях.

“Документ також визначає коло осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України.

Ухвалення цього законопроєкту є вкрай важливим, особливо в частині врегулювання прецедентів щодо надання відповідних статусів цивільним особам, які з перших днів повномасштабної агресії РФ проти України брали безпосередню участь у захисті країни”, – йдеться в повідомленні.

До Мінветеранів надходять відповідні звернення, зокрема й від членів родин полеглих захисників та захисниць, тому якнайшвидше прийняття законопроєкту надасть відомству можливість врегулювати такі прецеденти.

“Уже понад шість місяців вся країна, мільйони громадян мужньо чинять спротив повномасштабній російській збройній агресії. Тому ухвалення цього законопроєкту сприятиме забезпеченню прав та інтересів захисників і захисниць, а також членів їхніх сімей. Разом переможемо!”, – наголосила міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна.

Відповідно до законопроєкту, рішення про надання статусу УБД особам, які добровільно забезпечували захист держави, приймається Міжвідомчою комісією, що діє при Мінветеранів.

Також документ передбачає, що підставою для надання статусу УБД можуть бути як довідка командирів відповідних силових структур, витяг із наказу Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ, так і свідчення не менше ніж трьох свідків-військовослужбовців про період безпосередньої участі особи в здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України.

Читайте також:
“Називаємо московитів “спонсорами”. Доброволець Сергій Щербина — про бої “Карпатської січі” на Харківщині

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна