Скільки часу знадобиться для ремонту вашої оселі ℗

Всі щасливі власники квартири в новобудові та люди, які придбали житло на вторинному ринку, мріють якомога швидше в’їхати до нової оселі. Проте для початку потрібно зробити ремонт. Скільки займе підготовка приміщень до заселення? Усе залежить від площі та стану помешкання, а також від потреб і побажань усієї родини. На які терміни варто розраховувати, плануючи ремонтні роботи, та що може спричинити відхилення від графіка — розповімо у статті.

Які існують види ремонту

Терміни виконання усіх необхідних робіт, в першу чергу, залежать від виду ремонту, який може бути:

 • косметичним, за якого здійснюється заміна оздоблення стелі, стін, некапітальне оновлення підлоги, наприклад, циклювання паркету;
 • капітальним, що передбачає прокладення електропроводки, роботу з сантехнікою, здійснення перепланувань, заміну підлоги, вікон та дверей.

Окремо варто згадати про євроремонт — різновид капремонту, перед початком якого обов’язково створюється дизайн-проєкт, для оздоблення використовуються покриття найвищої якості.

Терміни ремонту квартири

Чинниками, що впливають на часові витрати, також є:

 • початковий стан квартири — облаштування оселі у новобудові займає менше часу, аніж у вторинному житлі;
 • площа об’єкта;
 • перелік робіт;
 • необхідність в проєктуванні;
 • склад та рівень майстерності робітників бригади;
 • використовувані матеріали;
 • сезон та затребуваність бригади.

Процес уповільниться, якщо ви будете замовляти різні роботи в окремих виконавців. І пришвидшиться у тому випадку, коли ви довіритеся професійній команді, що працює під ключ. Так, досвідчені майстри для ремонту квартири у Львові організують процес швидко та злагоджено, працюватимуть без простоїв. Вам не доведеться витрачати додатковий час на пошук підрядників та чекати, доки вони візьмуться за ваш проєкт.

Підготовка

Підготовчий етап, якщо ви не замовляєте послугу під ключ, займе близько тижня. За цей час:

 • здійснюється пошук робітників;
 • складається кошторис;
 • кімнати у вторинному житлі звільняються від меблів та побутових речей.

Якщо ви розпочинаєте ремонт у тій квартирі, де мешкаєте, краще підшукати інше житло і переїхати на дачу або до родичів. Це суттєво прискорить роботи.

Початок

Робота розпочинається зі складання дизайн-проєкту та демонтажу старих покриттів. Якщо хочете якнайшвидше перебратися до оселі, можете зробити демонтаж самостійно або домовитися з ремонтною компанією про його здійснення паралельно із проєктуванням та формуванням кошторису. Крім того, намагайтеся відразу внести плату матеріали, що використовуватимуться найближчим часом.

Після ремонту

Усе, що залишається власникові після ремонту, який не передбачає дизайнерського оформлення, — прибрати квартиру, привезти та зібрати меблі. Якщо завчасно домовитися з клінінговою компанією та збиральниками меблів, на цей етап може вистачити 2 дні.

Чи готові ви до змін

Плануючи капітальний чи євроремонт у квартирі, розраховуйте, що на однокімнатну квартиру знадобиться щонайменше 1–1,5, на дво- або трикімнатну – 1,5–2 місяці. Дизайнерський ремонт може зайняти до пів року.
Зважайте також, що через деякі обставини терміни можуть збільшуватися. До них належать:

 • тривале висихання чорнового оздоблення;
 • затримки у постачанні матеріалів;
 • виконання непередбачуваних робіт, необхідність у яких обов’язково з’явиться, адже недоліки у вторинному житлі неможливо виявити до початку ремонту.

Отже, до стандартних строків сміливо додавайте ще 1–2 тижні. І хай краще ремонт завершиться швидше, ніж вам доведеться декілька разів відкладати урочистий переїзд.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна