“Абсолютно нові рівні даних”: що відомо про супутник ICEYE, який купив Притула

Віталій Трубников,
авіаблогер, споттер

(FB)

Прочитав, що Фонд Сергія Притули придбав доступ до всіх можливостей одного з супутників компанії ICEYE. Довелося шукати інформацію, що ж це за компанія і які можливості її супутників.

ICEYE – це фінська компанія, яка була заснована у 2014 році. У 2018 році вони запустили ICEYE-X1 – перший супутник вагою менше 100 кг, оснащений радаром із синтезованою апертурою, та перший фінський комерційний супутник.

У жовтні 2019 року ICEYE почав пропонувати комерційний доступ до своїх SAR-знімків із роздільною здатністю 1 метр. У січні 2022 року вони вже мали 16 супутників на орбіті.

Технологія SAR (радар із синтезованою апертурою) перевершує оптичні прилади в тому, що вона дозволяє отримати якісні зображення в будь-який час і за будь-яких погодних умов, навіть у темряві та в похмуру погоду. Додаткові переваги полягають у високій частоті та своєчасності отримання супутникових зображень, що ідеально підходить для виявлення об’єктів, відстеження цілей, моніторингу активності та багато іншого.

Для того, щоб отримати SAR-зображення, радар передає послідовні імпульси радіохвиль для того щоб «підсвітити» цільовий об’єкт, і реєструється зворотна луна від кожного імпульсу. Імпульси передаються і приймаються за допомогою однієї антени з просторовою фільтрацією, з довжинами хвиль, від метра до міліметра, що використовуються по всьому простору.

Оскільки супутник знаходиться на орбіті, розташування антени по відношенню до цілі змінюється з часом. За допомогою алгоритму обробки записаного радіолокаційного сигналу можна потім об’єднати отримані дані з декількох позицій антени. Це дозволяє побудувати синтезовану апертуру, і створювати зображення з більшою роздільною здатністю, ніж це було можливо при даних фізичних характеристиках апертури антени.

Зараз ICEYE надає доступ до абсолютно нових рівнів даних для постійного моніторингу великих і малих територій по всьому світу – кожні кілька годин, вдень і вночі, за будь-якої погоди. Від відстеження об’єктів, що швидко рухаються, наприклад суден у морі, до моніторингу та вирішення проблем національної безпеки.

Практичне застосування для ЗСУ, на мою думку, полягає в тому, що можна відслідковувати рух ворожих військ вдень і вночі, незалежно від погоди, з високою актуальністю і роздільною здатністю. Сподіваюся, зображення з цього супутника ми незабаром побачимо.

Читайте також:
Буде багато “бавовни”: Фонд Притули купив для ЗСУ народний супутник

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна