Росіяни маркером наносять на снаряди латиницю та брешуть, що то боєприпаси від Himarsів

Російські окупанти на тимчасово окупованих територіях Харківщини вдалися до фальсифікації доказів, щоб звинуватити ЗСУ в обстрілах населення.

Про інцидент розповіли в понеділок, 8 серпня, в Борівській селищній раді на Харківщині.

“Російський пропагандистський канал “Россия 24” відрядив в Борову знімальну групу, аби зробити сюжет про “обстрелы мирных жителей Вооруженными Силами Украины”. Протягом 6-хвилинного сюжету демонструються руйнування бази сільгосптехніки фермерського господарства по вул. Східній в Боровій внаслідок обстрілу два тижні тому. Сюжет побудований в традиціях російської пропаганди, далеких від принципів журналістики: наприклад, бездоказово стверджується, що база була начебто обстріляна українськими військами з систем Himars. При цьому в якості “доказів” наводяться слова журналістки про начебто знайдені на місці рештки снарядів з нанесеними на них латинськими літерами. На жаль, самі рештки в сюжеті не показали”, – йдеться в повідомленні.

У Борівській селищній раді зазначили – окупанти на осколках снарядів маркером наносили літери, а тоді демонстрували місцевим пенсіонерам, аби переконати, що то від Himars.

“Нагадаємо, за численними свідченнями, обстріли як бази на Східній, так і подвір’я фермерів, на якому загинув місцевий мешканець, були здійснені з російської артилерії, розташованої в районі села Підлиман в 3-5 км”, – наголосили в Боровій.

В селищній раді зауважили – багато жителів, які залишилися в окупації, вірять фейкам росіян. Крім того, поширюють чутки і недостовірну інформацію місцеві колаборанти.

“Окрім дискредитації ЗСУ, найпоширенішою темою чуток є “зрада” щодо чинних очільників громади, які, в різних інтерпретаціях, начебто присвоїли то кошти пенсійного фонду, то гуманітарну допомогу, то перетворили свої домівки на конвертаційні центри, то на склади зброї. Такий прийом – теж типовий для російської пропагандистської машини. Він використовується однаково на всіх окупованих територіях, починаючи з 2014 року”, – додали в Борівській раді.

Читайте також:
Росіяни брешуть, що трупний сморід біля драмтеатру в Маріуполі виник через склад із тухлою рибою, а не загиблих людей

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна