За конструкцією духовки класифікують на залежні та незалежні. Перші об’єднані з варильною поверхнею, а другі — повністю самостійні. Різницю між ними можна помітити неозброєним оком. Найголовніша відмінність — панель керування. У залежних моделей вона відповідає за налаштування робочих параметрів як самої духової шафи, так і конфорок. Розташована вона зазвичай на фронтальній панелі або на верхній частині корпусу. Незалежні духовки оснащені окремою панеллю, яка знаходиться спереду.
Оскільки кожен різновид духовок має свої переваги, визначитися з вибором дещо складно.
З назви зрозуміло, що незалежну духовку можна встановити в будь-якій точці кухні — без прив’язки до плити та інших побутових приладів. Наприклад, духовка Gorenje з сучасним дизайном «впишеться» в гарнітур чи стильний кухонний острів. Її також можна розташувати в кутку кімнати або навіть під вільною стіною посередині. Головне — щоб було безперешкодне і безпечне підключення до електромережі.
Чеснот у соло-духовки багато:
Зручно, коли духовка і варильна панель знаходяться на мінімальній відстані одна від одної. Таке розташування дозволяє готувати продукти, які потребують термічної обробки кількома способами. Наприклад, м’ясо можна спочатку «запечатати» з усіх боків на пательні, а потім — відправити у духовку. Або ж навпаки — спершу приготувати овочі на гриль-решітці (для яскравого аромату), а далі — додати до рагу чи супу.
Плюси залежних духовок:
Незалежну духовку варто обрати, якщо:
Купити духовку залежного типу мотивують такі причини:
Якою б не була духовка, за нею потрібно ретельно доглядати. Дбайливе ставлення та якісне обслуговування сприяє збільшенню строку експлуатації.
Матеріал публікується на правах реклами ℗
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!