Чому слід називати ворогів росіянами, а не “рашистами”

Вадим Карпяк
журналіст, ведучий каналу ICTV

(FB)

“Рашисти”. Для мене досі це слово не увійшло в побутовий і професійний лексикон, на відміну від багатьох колег. Так, воно чітко і водночас багатошарово пов’язує Росію з фашистами і нацистами. Особливо для англомовного вуха. Однак я утримаюся від його вживання.

Продовжу і надалі називати їх росіянами.

Я хочу, щоб не було ніякої двозначності в тому, хто саме напав на нас. Це росіяни. Саме росіяни катують і вбивають цивільних людей. Росіяни знущаються з наших військовополонених. Росіяни ґвалтують наших жінок. Росіяни вбивають батьків на очах дітей, а дітей на очах батьків. Росіяни мародерять все, до чого дотягнутися. Забирають у фермерів всю техніку і все збіжжя для посівної…

Це все росіяни, а не якісь рашисти.

Називаючи їх “рашистами”, ви самі ж проводите вододіл між нелюдами, що творять злочини, й умовними росіянами, які нібито проти війни і за дружбу з Україною. Так-от нема такого поділу. Є росіяни. І крапка. І все, що у нас відбувається – робота саме росіян, а не якихось поганих “рашистів”.

Не давайте їм цієї рятівної соломинки. Не виправдовуйте їх перед світом!

І останнє. Фашизм і нацизм – це самоназви. Фашисти самі називали себе фашистами. Націонал-соціалісти самі називали себе націонал-соціалістами. Тепер ці слова у всіх мовах символізують злочини і ганьбу. І я хочу, щоб третім у цьому ряду стояло не слово “рашисти”, а саме слово “росіяни”.

Читайте також:
Вбивці замітають сліди: в Маріуполі запрацювали мобільні крематорії рашистів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна