На лінії фронту під Києвом зник журналіст Макс Левін

На лінії фронту під Києвом зник відомий фотожурналіст Максим Левін. Востаннє він виходив на зв’язок 13 березня у Вишгородському районі.

Про це повідомив друг Левіна Маркіян Лисейко у вівторок, 22 березня.

“На лінії фронту під Києвом зник журналіст Макс Левін”, – зазначив Лисейко, якого цитує “Укрінформ”.

За його словами, востаннє Левін виходив на зв’язок 13 березня у Вишгородському районі. На той момент він був у районі бойових дій із фотокамерою.

Лисейко розповів, що Левін поїхав на власному авто фотографувати бойові дії 13 березня. Він залишив автівку біля села Гута Межигірська та пішов у бік села Мощун. З його телефона надійшло повідомлення об 11:23, після чого Максим більше не виходив на зв’язок і не з’являвся в мережі.
Пізніше стало відомо, що в районі, де Макс мав працювати, розпочались досить інтенсивні бойові дії, під час яких він міг дістати поранення або потрапити в полон до військовослужбовців Російської Федерації.

За деякими даними, у цій зоні могли діяти 106-та десантна дивізія та наро-фомінський полк ВДС ЗС РФ. Контроль над територією переходив від однієї сторони до іншої. Там же був помічений воєнний пропагандист Олександр Коц, він повідомляв про захоплення полонених.

Про зникнення колеги заявляють також Мар’ян Кушнір та інші журналісти й фотокореспонденти.

Весь цей час друзі Макса намагалися знайти його у непублічний спосіб, але це не принесло результату. Вони думають, що він може бути серед поранених або полонених.

Колеги повідомили про зникнення Левіна в Національне інформаційне бюро, Міжнародний комітет журналістів, Міжнародний комітет Червоного хреста, представництво ООН та інші організації.

Ми всі сподіваємось, що Макс знайдеться і повернеться до нас, як свого часу виїхав під обстрілами з Іловайського оточення.

Максим Левін народився 1981 року на Київщині. Він працює як фотокореспондент і документальний фотограф та оператор для багатьох українських і міжнародних видань, співпрацював з агентствами Reuters, BBC, TRT World, Associated Press, LB.ua, Hromadske. Його фото публікували такі видання, як Wall Street Journal, TIME, Breaking news Poland, EU AGENDA, World news, The Moscow Time, Кореспондент.net, ELLE, TV-24, Radio Bulgaria, Ukraine Crisis Media center, Vatican news, Радіо Свобода (RFE/RL).
Більшість його документальних проєктів пов’язані з війною на Донбасі та в Україні.
“Кожен український фотограф мріє зробити фото, яке зупинить війну”, – пояснював Левін. Окрім журналістських робіт, він створив десятки фото- і відеопроєктів для гуманітарних організацій, таких як ВООЗ, ООН, ЮНІСЕФ, ОБСЄ тощо.

Читайте також:
AFTERILOVAISK: у мережі презентували мультимедійний проєкт про живих і загиблих в “Іловайському котлі”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна