Світові ціни на продукти сягнули десятирічного максимуму

У січні цього року світові ціни на продовольчі товари зросли на понад 1%, порівняно з показником грудня 2021 року. Значення індексу продовольчих цін FAO нині становить 135,7 пункта – максимум упродовж останніх десяти років.

Про це інформує видання European Supermarket Magazine.

Індекс цін на харчові продукти Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO), який відстежує найнеобхідніші продовольчі товари у світі, склав 135,7 пункта минулого місяця проти 134,1 у грудні.

Підвищення цін на продукти харчування сприяло більш ширшому сплеску інфляції, адже економіка відновлюється після коронавірусної кризи, і FAO попередила, що високі витрати ставлять під загрозу бідніше населення в країнах, економіки яких залежать від імпорту.

FAO також підвищила свій показник світового виробництва зернових у 2021 році до 2,793 мільярда тонн з попередньої оцінки в 2,791 мільярда тонн, згідно з прогнозом попиту та пропозиції зернових.

Індекс цін на рослинні олії у січні зріс, після деякого скорочення у грудні, він додав 4,2%, досягнувши нового рекордного рівня, що викликано зниженням експортних можливостей та іншими обмеженнями з боку пропозиції, особливо дефіцитом робочої сили та несприятливими погодними умовами.

Індекс цін на молочну продукцію FAO зріс на 2,4%, це п’яте зростання поспіль щомісяця, причому найбільший приріст зафіксували в цінах на сухе знежирене молоко та вершкове масло.

Середнє значення індексу цін на зернові ФАО у січні збільшилося незначно та всього лише на 0,1% перевищує грудневий показник. Протягом минулого місяця експортні ціни на кукурудзу підскочили на 3,8%, при цьому ціни на пшеницю знизилися на 3,1.

Читайте також:
В Україні ввели регулювання цін на низку продуктів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна