Рада спростила видачу документів громадянам України, зареєстрованим на окупованих територіях

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що сприятиме людям, які проживають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та Севастополі отримувати документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її статус, із внесеними до них відомостями про зареєстроване місце проживання на цих територіях.

Як передає “Укрінформ” у вівторок, 30 листопада, відповідний документ (№4564) у другому читанні підтримали 299 народних депутатів.

“Метою прийняття законопроєкту є законодавче врегулювання механізму внесення відомостей про зареєстроване місце проживання особи на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також визначення місця оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку у паспорт громадянина України особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях”, – йдеться у пояснювальній записці.

Документом вносяться зміни до законів “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб”, “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” з метою визначення механізму внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, АР Крим та місті Севастополі до документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус.

Зокрема, визначається, що внесення відомостей про зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях, до документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус під час їх оформлення, здійснюється на підставі документів, які підтверджують реєстрацію місця проживання, або відомостей, внесених до документів особи, які підлягають обміну.

Крім того, встановлюється, що оформлення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, вклеювання фотокартки по досягненню відповідного віку у паспорт громадянина України особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях здійснює Державна міграційна служба України за місцем звернення особи.

Також передбачається внесення змін до закону “Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України” в частині скасування довідки, що підтверджує місце перебування особи, яка проживає на тимчасово окупованій території чи переселилася з неї через втрату нею своєї актуальності.

Очікується, що ухвалення закону спростить доступ мешканців тимчасово окупованих територій до медичної допомоги, адміністративних послуг, реалізації права на освіту, отримання банківських послуг тощо.

Запровадження для осіб, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованих територіях, можливості звертатися за оформленням паспорта громадянина України до будь-якого підрозділу Державної міграційної служби України спростить доступ до отримання паспортних послуг цією категорією осіб.

Читайте також:
Рада скасувала прописку в українських паспортах

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Не проґавте найцікавіше!

Раз на тиждень ми відправляємо дайджест із вартими уваги статтями "Новинарні".