Жителі селища Старомар’ївка, що наразі знаходиться в “сірій зоні”, нарешті змогли отримати вугілля для опалення від організації Червоний Хрест.
Про це у п’ятницю, 5 листопада, повідомила пресслужба 93-ї окремої механізованої бригади “Холодний Яр”, яка надає охорону гуманітарним місіям у цьому районі.
Військові нагадали, що раніше сторона-агресор протягом півтора місяця блокувала міжнародним гуманітарним організаціям доступ до мешканців Старомар’ївки. Тоді робоча група Мирненської ВЦА спробувала надати гуманітарну та медичну допомогу жителям з боку України, а керівництво 93-ї бригади підтримало ініціативу та забезпечило групу охороною.
“Це спричинило масовані обстріли Гранітного з боку російських найманців, у результаті яких загинув військовослужбовець бригади Георгій Халіков, було пошкоджено будинки місцевих мешканців, цивільну інфраструктуру та камеру ОБСЄ. Після розголосу ситуації окупанти таки надали можливість благодійній організації довезти жителям Старомар’ївки вугілля для опалення”, – нагадує пресслужба військової частини.
“Холодноярці” поширили відповідні фото і відео з роздачі вугілля.
Вугілля для мешканців Старомар’ївки, фото: 93 бригада
Також 5 листопада в сусідньому Гранітному, яке підконтрольне українській владі, працювали представники Благодійного фонду “Карітас Волноваха”.
“Сьогодні у нас були домашні візити. Ми відвідували лежачих людей та тих, кому важко пересуватися. Будемо надавати їм медичну допомогу, паливні брикети, а також планується грошова допомога. Окрім того, ми оцінюємо потреби місцевих мешканці, які потребують відновлення будинків після обстрілу. Будемо надавати допомогу і їм”, – повідомила представниця фонду Марія Дубракова.
Вона зазначила, що мешканцям села Старомар’ївка в “сірій зоні” благодійна організація також планує надати продуктові набори і медичну допомогу.
Утім, наголошує Марія, як фізично доставити допомогу жителям, залишається відкритим.
“Якщо “Карітасу” дадуть можливість заїхати у Старомар’ївку, благодійники поїдуть туди. Якщо ні – організують пункт збору, реєстрації і видачі наборів у Гранітному. Ми працюємо з місцевою владою, “СІМІСами”, військовими на рахунок безпеки. Можливо, будемо залучати волонтерів, які зможуть донести продукти до моста, а далі місцеві мають перенести їх через міст і розвести самостійно”, – підкреслила Марія.
Читайте також:
(Не)взяття під контроль ЗСУ Старомар’ївки на Донеччині: як це було. ВЕЛИКА ІНФОГРАФІКА
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!