МОЗ наполягає на бустерній дозі вакцини проти “ковіду”. У США вже затвердили її для Johnson & Johnson

Міністерство охорони здоров’я України проситиме Національну технічну групу експертів з питань імунопрофілактики переглянути негативне рішення про використання бустерної (додаткової) дози вакцини проти COVID-19.

Як передає “Укрінформ“, про це в ефірі Українського радіо 13 жовтня сказав заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

“Це питання (бустерної дози проти COVID-19) вже третій раз виноситься на Національну технічну групу експертів з питань імунопрофілактики, кожного разу ми отримуємо інформацію про те, що ще недостатня доказова база саме використання третьої дози. Останнє засідання НТГЕІ відбувалося на початку жовтня, і ми отримали відповідне рішення. Я ще раз звернувся до НТГЕІ, щоб вони переглянули це рішення, оскільки інформація постійно оновлюється, і вже на рівні тих країн, які використовують бустерну дозу. Тому сподіваюся, що нам вдасться запровадити це в рамках цього року”, – розповів Кузін.

За його словами, це питання на постійному контролі МОЗ. Головний санлікар висловив сподівання що на наступному засіданні рішення НТГЕІ винесе відповідну рекомендацію.

“Скоріш за все на наступному тижні нам вдасться прийняти таке рішення і рекомендувати використання бустерної дози. Це питання на постійному контролі”, – зазначив посадовець.

“Бустерна доза, якщо і буде рекомендовано, то буде рекомендовано від 6 до 8 місяців після проведення основної вакцини “, – сказав Кузін.

Він додав, що коли це питання постало перший раз, мова йшла про бустерну дозу для імунокомпрометованих людей, людей пенсійного віку.

“Для цієї когорти введення бустерної дози дійсно рекомендовано. Зараз вивчаються інструкції, які діють в інших країнах, вносять зімни в наші інструкції. Сподіваюся, найближчим часом ми зможемо запровадити таку практику для людей, які будуть мати ці стани, і в тому числі, скоріш за все, для людей, які вакциновані тими чи іншими вакцинами відповідно до рекомендацій”, – наголосив заступник міністра.

В останніх рекомендаціях НТГЕІ від 4 жовтня 2021 року зазначається, що питання застосування додаткової дози вакцини проти COVID-19 потребує додаткового вивчення для висновків.

Тим часом 15 жовтня стало відомо, що радники з питань вакцинації Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) одностайно проголосували за рекомендацію підсилювальної дози вакцини Johnson & Johnson принаймні через два місяці після першої.

Як інформує CNN, консультативний комітет FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів проголосував за те, щоб рекомендувати додаткову дозу для осіб віком від 18 років.

Johnson & Johnson заявляє, що дослідження показали, що підсилювальна доза вакцини за два-шість місяців може довести ефективність до 94%, а також що ефективність J & J не знижується з часом так само, як вакцини Pfizer. Проте вакцина Johnson & Johnson не має такого високого захисту, як Pfizer або Moderna.

Читайте також:
Замість бустерної дози МОЗ України планує повторну вакцинацію через рік

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]