Президент України Володимир Зеленський та президент Ізраїлю Іцхак Герцог випустили спільну заяву після першого дня дводенного візиту голови ізраїльської держави до Києва.
Текст заяви оприлюднила пресслужба Банкової у вівторок, 5 жовтня.
Зокрема Україна та Ізраїль підтвердили свою відданість основоположним принципам міжнародного права, повазі до суверенітету та територіальної цілісності держав. У зв’язку з цим ізраїльська сторона висловила сподівання на те, що завдяки міжнародним дипломатичним зусиллям суверенітет і територіальна цілісність України будуть відновлені у близькому майбутньому.
Сторони позитивно оцінили імплементацію положень двосторонньої Угоди про вільну торгівлю, яка набула чинності 1 січня 2021 року, та висловили сподівання на початок переговорів щодо поширення режиму вільної торгівлі між двома країнами на сферу послуг. Сторони підкреслили важливість відновлення роботи спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі та економічного співробітництва, щойно це дозволить епідемічна ситуація в обох країнах.
Президенти України та Ізраїлю також наголосили на важливості координації зусиль для подолання пандемії COVID-19, серед іншого, шляхом взаємного визнання найближчим часом сертифікатів про вакцинацію, та привітали двосторонню співпрацю у цій сфері.
Також ізраїльська сторона відзначила системні зусилля України зі створення належних умов для відвідування іудейськими паломниками історичних та святих місць на її території, а також відправлення ними релігійних обрядів, у т. ч. організації щорічного паломництва брацлавських хасидів до м. Умань.
У спільній заяві також йдеться, що Президенти України та Ізраїлю спільно з іншими високими делегаціями візьмуть участь у заходах зі вшанування 80-х роковин масових розстрілів у Бабиному Яру.
У зв’язку з цим сторони підкреслили необхідність збереження пам’яті про Голокост, як і важливість просвітницьких зусиль на національному та міжнародному рівнях з метою запобігання рецидивам таких жахливих злочинів.
Натомість, українська сторона з вдячністю відзначила вшанування Президентом Іцхаком Герцогом пам’яті жертв Голодомору в Україні. Сторони підкреслили важливість продовження просвітницьких зусиль, спрямованих на увічнення пам’яті та поширення інформації про Голодомор 1932-1933 років в Україні.
Глави держав рішуче засудили будь-які прояви шовінізму, нетерпимості, ксенофобії та антисемітизму. Ізраїльська сторона високо оцінила зусилля Президента, Уряду та Парламенту України у боротьбі з антисемітизмом в Україні, зокрема ухвалення закону про запобігання та протидію антисемітизму в Україні.
Читайте також:
У Києві Зеленський зустрівся з президентом Ізраїлю
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!