У Держрезерві України заявили про критично низькі запаси зерна

 

Запаси зерна у Держрезерві сьогодні перебувають на критично низькому рівні через відсутність фінансування.

Про це в понеділок, 20 вересня, передає “Укрінформ”.

“Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету протягом останніх десяти років, на сьогодні запаси зерна перебувають на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, у тому числі зерна нового врожаю, Законом України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” не передбачені”, – йдеться у повідомленні.

Зараз на підприємствах Держрезерву зберігається зерно врожаїв 1999-2018 років, що значно перевищує затверджені терміни зберігання – два роки.

У 2021 році єдиним джерелом асигнувань залишаються надходження спеціального фонду державного бюджету від реалізації матеріальних цінностей Держрезерву.

“Станом на 1 вересня 2021 року фактичні надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву становили 215,5 млн грн, з яких асигнування на накопичення – 193,9 млн грн. Навіть для виконання в повному обсязі плану освіження матеріальних цінностей державного резерву на 2021 рік Держрезерву необхідні додаткові асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 млн грн”, – наголошують в Держрезерві.

В Агентстві також наголосили: щороку направляють звернення до Міністерства економіки України щодо виділення коштів для поновлення та освіження матеріальних цінностей державного резерву.

“Такий стан справ з державним матеріальним резервом України може призвести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не буде мати джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави”, – попередили у відомстві.

Довідково

Держрезерв організовує виконання затверджених Кабміном завдань щодо формування, зберігання, обслуговування, розміщення, відпуску, використання, поповнення та освіження (поновлення) запасів державного матеріального резерву, дотримання нормативних умов їх кількісного та якісного стану та несе відповідальність за їх виконання.

Завдання відомства – забезпечити в умовах стихійного лиха, неврожаю та в інших непередбачуваних ситуаціях першочергові потреби населення, діяльність з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій до того моменту, поки промисловість і сільське господарство не зможуть налагодити випуск продукції в обсягах, необхідних для вирішення проблем.

У Держрезерві зберігаються не лише продовольчі, а й непродовольчі запаси. Їх обсяги і норми накопичення регламентовані урядом та становлять державну таємницю. Оновлення запасів відбувається згідно з законодавством про публічні закупівлі через систему Prozorro.

Читайте також:
СБУ викрила розтрату ₴15 млн у зерновій держкорпорації

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]