Нацсистема стійкості, стратегічний оборонний бюлетень, флот, “Черкасигаз”: що ще вирішувала РНБО

 

Рада національної безпеки і оборони України на засіданні в п’ятницю, 20 серпня, крім іншого, розглянула питання щодо впровадження національної системи стійкості в Україні.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Перше питання, яке ми розглядали на засіданні, це було питання про впровадження національної системи стійкості. Йдеться про те, що за 30 років в Україні не існувало такої системи, яка давала би нам змогу за стандартами НАТО і за стандартами світових реагувати на наявні в нашій країні загрози”, – сказав Данілов на брифінгу за результатами засідання Радбезу.

За його словами, цей документ затверджує концепцію, яку розробляли протягом майже року. У розробці брала участь велика кількість українських та іноземних фахівців, “які допомагали нам створити такий фундаментальний документ, що дасть нам змогу робити адекватні рішення на критичні ситуації в разі їх виникнення і на місцевому, регіональному, і на загальнодержавному рівні”.

Данілов також розповів, що також на засіданні РНБО розглядали питання про стратегічний оборонний бюлетень.

“Ідеться про низку документів стратегічного планування нашої оборонної сфери. Це після того, як президент України від 14 вересня минулого року затвердив наш первинний документ, це продовження стратегічних документів саме оборонного планування”, – пояснив секретар РНБО.

На засіданні також розглянули питання розвитку Військово-Морських сил України.

“Його також розглядали таємно. Ми маємо на сьогодні чітке розуміння, що і як у нас будуватиметься до 2031 року все те, що стосується нашого флоту. Крім того, там також на купівлю певних необхідних сьогодні нашим ВМС технічних засобів додатково просимо Верховну Раду, Кабінет Міністрів 960 млн для того, що необхідно вже цього року зробити, щоб ми могли це питання закрити”, – зазначив Данілов.

Також Рада нацбезпеки і оборони надала доручення про повернення АТ с у державну власність.

“Розглядали питання повернення в держвласність підприємства “Черкасигаз”, була доповідь міністра енергетики з цього приводу, і було схвалено протокольне доручення, яке стосується повернення цього підприємства в держвласність, якого в незаконний спосіб, шляхом шахрайських маніпуляцій держава була позбавлена”, – сказав Данілов під час брифінгу.

“Надано доручення здійснити заходи щодо повернення держпакету акцій “Черкасигаз”, визначенню винних у цьому осіб і відшкодування нанесених державі збитків, а також встановити контроль над АТ “Черкасигаз”, – уточнив секретар РНБО.

РНБО взяла до відома інформацію міністра енергетики Германа Галущенка і глави НАК “Нафтогаз” Юрія Вітренка про втрату державного контрольного пакета акцій підприємства у 2012 році, а також доручив Кабміну спільно з НКЦПФР, СБУ, ДБР за участю Офісу генпрокурора і НАБУ в місячний термін провести перевірку обставин цієї втрати.

Читайте також:
Рада нацбезпеки і оборони ввела санкції проти Шарія, Пушиліна, Деркача та Гужви

РНБО вирішила відновити зруйновану садибу Барбана і провести аудит пам’яток по Україні


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна