Ахметов розпродує вугільні шахти в Росії, – ЗМІ

 

Компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова продає вугільні активи в Ростовській області РФ кіпрській структурі Valleyton Investments Limited, номінальний власник якої невідомий на ринку.

Про це пише російське видання Коммерсантъ.

Зазначається, що федеральна антимонопольна служба РФ схвалила клопотання кіпрської компанії Valleyton Investments Limited про придбання прав, що дозволяють визначати умови підприємницької діяльності АТ Донський антрацит, ТОВ Сулінантрацит і АТ Шахтоуправління Обухівська. 

“Заявник може отримати ці права в результаті придбання 100% акцій іншої кіпрської компанії – Fabcell Limited”, — заявили виданню у ФАС. Fabcell Limited є структурою групи СКМ Ріната Ахметова.

Плановані до придбання компанії займаються видобутком і реалізацією антрациту. Згідно з кіпрським реєстром, власником Valleyton є громадянка Вірменії Олена Оганесян, ім’я якої особливо не відомо на вугільному ринку.

У енергохолдингу ДТЕК, що належить Рінату Ахметову, журналістам “НВ Бізнес” підтвердили, що йдеться про їхній актив, і пообіцяли дати розгорнутий коментар пізніше.

Видання також підкреслює, що ДТЕК придбав у 2012 році за $39 млн 100% акцій Обухівської, 100% акцій Донського антрациту і 66,7% акцій Сулінантрациту, який потім був об’єднаний з Донським антрацитом.

Як випливає зі звіту Обухівської, підприємство отримало дозвіл на експорт вугілля в Україну тільки в березні 2020 року, тоді як квоти на це почали видавати з 1 червня 2019 року. Отримання дозволу дало можливість шахті вийти з простою.

За підсумками 2020 року виручка компанії скоротилася на 4,2%, до приблизно $120 млн, чистий прибуток — на 35,7%, до $3,45 млн. У 2021 році компанія планує добути 2 млн т вугілля. Виручка Донського антрациту (потужність — 1,5 млн т на рік) скоротилася на 18,2%, до близько $24 млн, чистий збиток зріс більш ніж удвічі, до $63 млн.

У 2016 році Обухівська і Донський антрацит видавали гарантії Сбербанку по кредиту Fabcell на $324 млн і $400 млн відповідно. Зобов’язання з погашення кредиту та відсотків наступають у вересні. Компанії сподіваються на реструктуризацію заборгованості.

Читайте також:
Антимонопольний комітет оштрафував ДТЕК Ахметова на 275 млн


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна