Держкомтелерадіо заборонило понад 260 видань РФ, під санкціями дев’ять видавництв

 

Станом на серпень 2021 року Держкомтелерадіо внесло до переліку заборонених в Україні російських видань 264 видання творів 171 автора, випущених у світ 64 видавцями.
Щодо
дев’ятьох видавництв РФ запроваджено санкції, які вочевидь будуть продовжені. Дев’ятьом авторам заборонено в’їзд в Україну.

Про це “Новинарні” повідомили в пресслужбі Держкомтелерадіо.

У відомстві нагадали, що у відповідь на розв’язання Російською Федерацією проти України гібридної війни Держкомтелерадіо ще з 2015 року здійснює регулярний моніторинг видавничої сфери держави-агресора з метою недопущення на вітчизняний ринок пропагандистської антиукраїнської літератури. За результатами моніторингу на веб-сайті відомства оприлюднюється Перелік книжкових видань, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України, пропаганду насильства, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Перелік носить рекомендаційний характер і постійно оновлюється. Основне його призначення – застерегти суб’єктів господарювання від завідомо марних спроб отримати дозволи на ввезення цих видань в Україну, а також зорієнтувати правоохоронні органи, юридичних та фізичних осіб на те, що факти розповсюдження цієї продукції можуть містити ознаки злочинів, передбачених статтями 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), 300 (Ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію), 436 (Пропаганда війни) та 436-1 (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) Кримінального кодексу України”, – розповіли в Держтелерадіо.

Зазначений Перелік став основним джерелом інформації під час відбору російських видавництв, стосовно яких з ініціативи Держкомтелерадіо рішенням РНБО від 19 березня 2019 року застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).

Так, санкції застосовано до дев’яти російських видавництв, які “найбільше відзначилися у справі випуску в світ антиукраїнської літератури”.

Відтоді для видавництв “Эксмо”, “АСТ”, “Питер”, “Центрполиграф”, “Яуза”, “Яуза-пресс”, “Алгоритм”, “Книжный мир” та “Вече” легальних шляхів потрапляння на український ринок не існує, нагадав регулятор.

“Оскільки після застосування санкцій ці видавництва продовжують продукувати видання антиукраїнського змісту, Держкомтелерадіо має намір ініціювати продовження санкцій, термін дії яких закінчується в березні 2022 року.

Також за ініціативою відомства та за поданням Служби безпеки України до Переліку осіб, що створюють загрозу національній безпеці, який ведеться Міністерством культури та інформаційної політики України на підставі звернень РНБО України, СБУ та Нацради з питань телебачення і радіомовлення, внесено дев’ять російських авторів – це В. Сахаров, Л. Вершинін, А. Широкорад, А. Терещенко, М. Полікарпов, Р. Іщенко, А. Тамоніков та такі одіозні особи, як Олександр Дугін і колишній бойовик “ДНР” Захар Прилєпін.

Читайте також:
Письменник-терорист з РФ Прилєпін розказав, як вбивав українців на Донбасі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.
[sendpulse-form id="91944"]