В Україні започатковуються командно-штабні навчання стратегічного рівня із забезпечення кібербезпеки, – РНБО

 

Під головуванням заступника Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергія Демедюка відбулося засідання Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України, на якому підтримали рішення щодо започаткування командно-штабних навчань стратегічного рівня із забезпечення кібербезпеки.

Про це в п’ятницю, 30 липня, інформує пресслужба РНБО.

Учасники засідання обговорили критично важливі для забезпечення кібербезпеки питання, пов’язані із низкою таргетованих кібератак на державні інформаційні ресурси, зокрема, інформаційно-телекомунікаційні системи сектору оборони держави, удосконалення алгоритму спільних дій суб’єктів забезпечення кібербезпеки під час виявлення, протидії та нейтралізації кібератак, а також проведення командно-штабних навчань стратегічного рівня.

На засіданні ухвалили протокольне рішення щодо завдань із прискорення законодавчого забезпечення кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури, посилення відповідальності посадових осіб та структурних підрозділів державних органів за кіберзахист власних інформаційно-телекомунікаційних систем.

Зазначається, що суттєвим чинником реалізації кібератак є низький рівень кіберграмотності працівників органів державної влади.

Подекуди відкривання листа, що містить ШПЗ (файл документа чи посилання), який надійшов на поштову електронну скриньку, використання особистих засобів мобільного зв’язку для службового листування дозволяє зловмисникам отримати доступ та закріпитись у інформаційній системі.

У цьому контексті присутні запропонували вдосконалити законодавство про електронні довірчі послуги, а також на системній основі організувати навчання державних службовців з питань кібергігієни.

За результатами обговорення пропозицій запропоновано вжити низку заходів, спрямованих на упередження та нейтралізацію кіберзагроз напередодні та під час святкування 30-ї річниці Незалежності України.

Читайте також:
У червні СБУ заблокувала понад 70 кібератак на українські органи влади


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна