НБУ оцінив втрати економіки України у разі посилення карантину через штам “Дельта”

 

Втрати від можливого локдауну через поширення штаму коронавірусу “Дельта” оцінюються у 0,6% ВВП у разі його тривалості протягом одного місяця.

Як передає “Новинарня“, про це йдеться у липневому Інфляційному звіті Національного банку України.

Згідно зі звітом, поширення нових мутацій COVID-19, зокрема варіанта “Дельта”, загрожує черговою хвилею захворюваності та посиленням обмежувальних заходів у наступні місяці.

Це сповільнить відновлення української економіки та збільшить потребу у фіскальних та монетарних стимулах. Проте посилений карантин не матиме значного стимулюючого впливу на інфляцію насамперед через збереження стійкого споживчого попиту.

“Втрати від можливого локдауну через розповсюдження варіанта “Дельта” в Україні оцінюються в 0,6% річного ВВП у разі його тривалості протягом одного місяця. Водночас у разі застосування лише карантину “червоних зон” втрати зменшаться до 0,4% ВВП за кожен місяць додаткових обмежень”, – зазначили в регуляторі.

За оцінками НБУ, від’ємний внесок усіх карантинних обмежень у першому півріччі 2021 року у річний реальний ВВП України склав 0,6 в.п.

Водночас зазначається, що на відміну від карантинних обмежень навесні минулого року, вони не мали стримуючого впливу на інфляцію передусім через збереження стійкого споживчого попиту.

Читайте також:
Штам “Дельта” знижує ефективність вакцин на 10% і вже шириться в Україні, – головний санлікар

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна

[sendpulse-form id="91944"]