Штам “Дельта” знижує ефективність вакцин на 10% і вже шириться в Україні, – головний санлікар

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, штам “Дельта” знижує ефективність вакцин проти коронавірусу в середньому на 10%.

Про це розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв’ю “Українській правді”.

“Науково доведено, що є зниження ефективності вакцини Pfizer з 93% до 88% і AstraZeneca – з 66% до 60%. Ідеться про ефективність проти госпіталізацій. Звичайно, що показники по симптоматичному перебігу коронавірусу будуть трішки вищими Однак зниження ефективності вакцини справді відбувається – у середньому на 10%, і на цьому наголошує ВООЗ”, – зазначив Кузін.

Він додав, що за повідомленнями інших країн, зокрема Великої Британії, реєструється доволі багато спалахів штаму “Дельта” в закладах освіти та серед мандрівників. Певна частина спалахів була зареєстрована в робочих колективах з великим прошарком невакцинованих людей.

Головний санлікар також нагадав, що штам “Дельта” є на 50% більш трансмісивним, тобто швидше передається.

“Він призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 раза частіше за «Альфу» (британський штам коронавірусу, який вже тривалий час поширюється в Україні – “Н”) і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 раза”, – пояснив Кузін.

За його словами, в середньому “Дельта” заміщує штами, які вже циркулюють на території країни, за 4 тижні.

Заступник очільника МОЗ також розповів, що з тих 17 людей, у яких лабораторно підтвердили зараження штамом “Дельта” в Україні, більшість нещодавно виїздила за кордон. Проте цей штам уже поширюється і в межах нашої країни.

“Щодо багатьох [із цих пацієнтів] зараз іде епідемічне розслідування, але навіть за попередніми даними простежується, що майже кожен з цих 17 виїжджав за кордон. Тобто вони або перетинали держкордон в інкубаційний період, або напередодні хвороби мали візити до Росії чи інших держав”, – зазначив Кузін.

Крім того, ймовірно, два випадки “Дельта”-штаму пов’язані з тим, що люди повернулися з непідконтрольних уряду територій Донецької та Луганської області.

“Деякі випадки не пов’язані з перетином державного кордону – тобто це, по суті, вже вторинні випадки інфікування, що стались під час спілкування або поширились у домашніх осередках”, – додав головний санлікар.

Раніше Кузін повідомляв, що перший пацієнт, який помер від підтвердженого штаму “Дельта” в Україні (в Олександрівській лікарні Києва), був лікарем і впродовж останніх кількох місяців не виїздив за кордон.

Читайте також:
Ляшко: Інфіковані штамом Delta хворіють у тяжчій формі

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна