Австрія проти приєднання Туреччини до військового проєкту Євросоюзу

доповнено

Австрія виступила проти офіційного запиту Туреччини про участь в одному з флагманських проєктів Європейського Союзу в галузі оборони і безпеки, відомому як PESCO.

Про це інформує Euractiv.

Ще в травні Туреччина як член НАТО подала заявку на участь у військовому проєкті ЄС щодо військової мобільності, попри напружені відносини з Грецією і Кіпром.

За словами міністерки оборони Австрії Клаудії Таннер, Туреччина не відповідає вимогам щодо прийому третіх країн, пише “Європейська правда”.

“Стаття 2 договору чітко говорить, що третя держава має розділяти демократичні цінності ЄС і мати добросусідські відносини з ЄС”, – сказала Таннер.

Таннер також підкреслила, що зараз між Туреччиною і ЄС немає діалогу з ключових питань оборони і безпеки.

“Тому я не вірю, що Туреччина в найближчому майбутньому буде брати участь в оборонній політиці ЄС”, – сказала урядовиця.

ЄС почав приймати треті країни в PESCO восени 2020 року, щоби сприяти співпраці та взаємодії з партнерами по НАТО і “поліпшити військову мобільність всередині і за межами ЄС”.

США, Канада і Норвегія вже беруть участь в проєкті PESCO.

У жовтні 2020 року ЄС погодив строгий набір політичних, юридичних і “істотних” умов, що дозволяють країнам, які не входять в Євросоюз, брати участь у спільних оборонних проєктах.

Зі свого боку Анкара заявила, якщо PESCO почне з “неправильній позиції” і створить нові лінії розділу, проєкт не буде успішним та не зробить свій внесок в трансатлантичну архітектуру безпеки.

Зростання напруженості у відносинах між Анкарою і Афінами також створює перешкоди для участі Туреччини в PESCO.

Читайте також:
У Туреччині ударний БПЛА Akinci з українським двигуном побив рекорд висоти. ВІДЕО


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна