Лукашенко дозволив використовувати збройні сили для припинення масових заворушень

 

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав Закон “Про зміну законів з питань захисту суверенітету і конституційного ладу”, що уточнює деталі оголошення надзвичайного стану.

Крім іншого, законом визначено, що збройні сили країни наділяються додатковими завданнями. Зокрема, це боротьба з тероризмом, охорона громадської безпеки, припинення масових заворушень, забезпечення безпеки осіб, які охороняються, і об’єктів, що охороняються.

Підставою для введення надзвичайного стану в Білорусі, крім стихійних лих і катастроф, названо також наявність масових заворушень. Однак раніше не було визначено, що саме вважається заворушеннями. А в підписаному законі конкретизується, що до заворушень відносяться спроби насильницької зміни конституційного ладу, захоплення або присвоєння влади, збройний заколот, масові заворушення, міжнаціональні та міжконфесійні конфлікти, що супроводжуються насильницькими діями, які створюють безпосередню загрозу життю і безпеці громадян.

Новим законом також уточнюється перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень, що застосовуються при введенні надзвичайного стану.

Так, перелік можливих надзвичайних заходів і тимчасових обмежень доповнюється призупиненням випуску і розповсюдження продукції ЗМІ (включаючи іноземні), встановленням особливого порядку акредитації журналістів, обмеженням доступу до інтернет-ресурсів і мережевих видань.

Крім того, розширюється коло силових органів, що залучаються до забезпечення режиму надзвичайного стану, за рахунок включення в число воєнізованих організацій МНС, слідчого комітету РБ, державного комітету судових експертиз та департаменту фінансових розслідувань.

Читайте також:
У Білорусі затримали керівника правозахисного центру “Вясна” Біляцького

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна