Верховна Рада скасувала вільну економічну зону “Крим”

 

Верховна Рада в цілому підтримала закон про скасування вільної економічної зони в Криму.

За закон “Про визнання таким, що втратив чинність Закону України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” №5502-д, проголосувало у четвер, 1 липня, 328 народних депутатів.

Закон визнає таким, що втратив чинність Закон України “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України”, та вносить зміни та доповнення до законів України “Про забезпечення прав і свобод та правовий режим на тимчасово окупованій території України”, “Про нотаріат”, “Про безоплатну правову допомогу”, “Про державні лотереї в Україні”.

Закон скасовує режим вільної економічної зони “Крим” на тимчасово окупованій території України та встановлює особливості економічних відносин на тимчасово окупованій території з урахуванням обмежень, викликаних окупацією, та вимог міжнародних партнерів.

Крім того, закон унормовує порядок в’їзду осіб на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї, закріплює право на безоплатну вторинну правову допомогу для громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території та забезпечує реалізацію права на спадкування для таких осіб.

Цей закон набирає чинності через 3 місяці з дня наступного за днем його опублікування.

Що таке вільна економічна зона “Крим”

Закон “Про створення вільної економічної зони “Крим” та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України” ухвалили у 2014 році на десять років.

Ним запровадили особливий порядок застосування законодавства України на тимчасово окупованій території, проте де-факто законом запроваджено пільгові умови для продовження ведення там господарської діяльності.

Як зазначають автори законів, це створило умови для продовження ведення бізнесу на окупованій території та побудови тіньових схем. Крім того, у податковому законодавстві громадян, які залишилися проживати на ТОТ, було прирівняно до нерезидентів, що призвело до дискримінації громадян України.

Парламентарі нагадують, що ЄС були введені санкції проти Росії, якими заборонено імпорт продукції з ТОТ до країн ЄС, інвестиції, експорт певних товарів і технологій на таку територію тощо. Будь-які поставки товарів з окупованої території заборонені в Україні.

Водночас, в українському законодавстві залишається дозволеним, хоча і з обмеженнями, ведення бізнесу з ТОТ, що суперечить публічній позиції держави в сфері санкційної політики та політики невизнання. Також законодавчо досі не закріплені умови заборони водопостачання на тимчасово окуповану територію до відновлення конституційного ладу України.

Читайте також:
Рада ухвалила закон про корінні народи України

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна