“Ситуація на Донбасі обговорювалася дуже детально”: ОП підбив підсумки розмови Зеленського і Байдена

 

Змістовна розмова між лідерами України та Сполучених Штатів Америки дала змогу детально скоординувати позиції наших держав та засвідчує близькі й партнерські відносини між Україною та США.

Про це у вівторок, 8 травня, заявив керівник офісу президента України Андрій Єрмак.

“Проведення саме такої максимально конкретної та довірливої розмови напередодні великого європейського турне президента США, що включатиме саміт НАТО та двосторонній саміт США – РФ, вказує на те, що Україна та Президент Володимир Зеленський забезпечують наших партнерів якісною експертизою щодо сучасних викликів та ризиків для безпеки в регіоні”, – цитує Єрмака пресцентр ОПУ.

Зазначається також, що особлива увага в розмові лідерів була приділена питанню фіналізації будівництва “Північного потоку-2”. Володимир Зеленський чітко та недвозначно заявив про те, що цей проект не є питанням економіки чи бізнес-перспектив, як його визначає частина європейських політиків, а це виключно геополітичний інструмент Росії, який дозволяє спробувати суттєво розширити домінантний вплив цієї держави у Європі. “Північний потік-2” значно збільшує всі наявні ризики в нашому регіоні.

Володимир Зеленський порушив питання необхідності реального покрокового плану для приєднання України до НАТО, який має бути прив’язаний до чітких календарних дат. Також Президент України наголосив, що час заяв та декларацій про наміри має залишитись у минулому.

“Не може бути сумнівів у тому, що Україна за своїм ціннісним фундаментом є невід’ємною частиною Європи. Зараз, у новій ситуації у Європі, потрібен саме логістичний план вступу України до Альянсу у близькому майбутньому. НАТО для нашої держави – це спосіб максимального захисту”, – було відзначено на переговорах, запевняє пресцентр Банкової.

Також в ОПУ наголосили, що “ситуація на Донбасі обговорювалась дуже детально”.

“Володимир Зеленський назвав причини періодичної ескалації цього протистояння російською стороною. Повідомив про кількість та характер обстрілів, які здійснюються з непідконтрольної території. А також детально поінформував про реальну кількість російських військ, сконцентрованих біля наших кордонів, і тих, що були передислоковані в місця їхнього постійного розташування”, – йдеться в пресрелізі ОПУ.

Значна частина розмови президентів була присвячена питанню трансформації нашої держави у прозору та конкурентну систему.

“Американська сторона розуміє, що ліквідація деструктивного консенсусу між олігархами та політиками в Україні викликає потужний спротив старих еліт. Але підтримка України Америкою в цій роботі буде максимальною”, – резюмував Єрмак.

Читайте також:
900 тис. доз вакцини і запрошення до США: в Білому домі розповіли про переговори із Зеленським

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна