Ліс популізму: в соцмережах розклали ініціативу Зеленського висадити мільярд дерев за три роки

 

Президент Володимир Зеленський оголосив про започаткування свого чергового проєкту – “Зелена країна”, що полягає у висадженні в Україні мільярда дерев за три роки.

Про це він сказав, виступаючи на всеукраїнському форумі “Україна 30. Екологія”.

“Одразу скажу – це не політичний, а суто екологічний проєкт для природи й довкілля. Ми поставили перед собою амбітну, але, я впевнений, досяжну мету – за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки ми прагнемо висадити в Україні один мільярд дерев“, – заявив Зеленський.

Глава держави під час виступу підписав указ “Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів”.

Зеленський постановив започаткувати з 2021 року реалізацію екологічної ініціативи “Масштабне залісення України”. Кабінету Міністрів вказано розробити у двомісячний строк та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо удосконалення системи охорони, захисту і відтворення лісів, вжити заходи щодо реформування лісового господарства, удосконалення системи управління державними лісогосподарськими підприємствами, ідентифікації самозалісених та придатних для створення лісів земельних ділянок державної та комунальної форм власності з метою їх подальшого використання для досягнення оптимальної лісистості України тощо.

ЗМІ вже порахували, що для досягнення заявленої Зеленським кількості – мільярд дерев за три роки – необхідно висаджувати пересічно трохи більш ніж 913 242 дерева щодня, незважаючи на пори року, коли дерева висаджувати недоцільно.

Коментуючи популістську заяву президента, блогер Олександр Ворошило також зауважив: територія України (із Кримом, окупованою частиною Донбасу і всіма водними ресурсами) становить близько 600 тис. кв. км,  відповідно, доведеться посадити по 2000-3000 дерев на кожен квадратний кілометр суші – і там, де поле, і там, де будинок, і там, де дорога.

“Припустимо, щоб посадити одне дерево, треба година. Щоб вкластися в три роки, треба задіяти 913 тисяч людей, які працюватимуть всі три роки без сну і вихідних”, – додав він.

У свою чергу Святослав Павлюк зауважує: “Дерева слід висаджувати зі швидкістю мільйон дерев на день, при восьмигодинному робочому дні це 125 тисяч дерев на годину. Це 5208 дерев в кожній із 24 областей щогодини і приблизно 350 бригад із двох людей кожна, які будуть садити по дереву кожні 4 хвилини безперевно три роки. Загалом по країні це будуть 16 800 робітників, зайнятих три роки лише цим. В реаліях, з логістикою, довезенням, водою, і розумінням, що люди – не машини, ця цифра виросте у 2-3 рази. Дрібний посадковий матеріал садиться швидше, але і виростають мало які. Якщо відняти вихідні і свята, цифра ущільниться на третину”.

“Де взяти 330 мільйонів саджанців залпом, я навіть не буду коментувати. Хтось, хто підсуває президенту такі ідеї, має калькулятор?” – зауважив блогер.

Критичними коментарями щодо популістської ініціативи Зеленського відзначилися і багато інших користувачів соцмереж:

Читайте також:
Зеленський переговорив із Байденом

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна