Народний депутат від групи “За майбутнє” Ігор Гузь ініціює повернення місту Володимир-Волинський його історичної назви – Володимир.
Про це нардеп повідомив у фейсбуці в понеділок, 17 травня.
Для того, щоб перейменувати місто, необхідне рішення Володимир-Волинської міської ради, Волинської обласної ради і Верховної Ради.
“Як народний депутат України, який представляє місто в парламенті, я виступаю з ініціативою про відновлення історичної справедливості, а саме – повернення місту його славної назви “Володимир”. Переконаний, ми повинні пам’ятати свою історію. Адже сотнями років в усій Європі наше місто над Лугою знали саме за такою назвою. І тільки за часів Російської імперії, а далі – Радянського союзу, місту додали назву “Володимир-Волинський””, – зазначив Гузь.
Він нагадав, що це не перше таке перейменування в Україні.
Зокрема, нещодавно повернув свою історичну назву Переяслав, який десятки років мав назву “Переяслав-Хмельницький”.
Гузь наголосив, що мешканці цього міста, не стикнулися з серйозними юридичними, адміністративними проблемами після перейменування.
“Звертаюся до міського голови й сьогодні вже оформив офіційне звернення, і до депутатського корпусу – підтримати цю позицію. Надалі буду звертатися до депутатів Волинської обласної ради, аби вони теж підтримали перейменування міста і восени, переконаний, український парламент поставить остаточну крапку й місто набуде назви “Володимир””, – додав нардеп.
Місто Володимир над рікою Луга було засноване наприкінці Х ст. і в ХІ-ХІІ ст. було одним із найбільших міст Київської Русі, поряд із Києвом, Черніговом, Переяславом.
У ХІІ ст. Володимир став центром Волинського князівства, пізніше – об’єднаного Галицько-Волинського королівства.
Пізніше входило до складу Великого князівства Литовського, з XVI ст. – Польського королівства. Слово “Волинський” до його назви додали, коли після розділу Польщі у 1795 році місто увійшло до складу Російської імперії – щоб відрізняти від російського Володимира-на-Клязьмі.
Читайте також:
“Кіров – гад”: у Кропивницькому декомунізували стелу на в’їзді в місто. ФОТО, ВІДЕО
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!